Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 739 467 €
Annetajatelt 3 365 018 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Mondo: toeta kriisides kannatanud lapsi ja nende haridustee jätkumist

Mondo: toeta kriisides kannatanud lapsi ja nende haridustee jätkumist

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
2 812.00 €
56 annetust
200 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Sõjad ja looduskatastroofid võivad hetkega võtta inimeselt kõik: lähedased inimesed, ligipääsu toidule, arstiabile, soojale eluasemele, sissetuleku. Eriti kannatavad kriisides lapsed, kelle haridustee katkeb ning kellel tekivad vaimsed traumad. Kuud, halvemal juhul aastad, mil koolieas lastele ja noortele ei ole tagatud õppetöö, maksavad ühiskonnale hiljem valusalt kätte.

Mondo pakub sõdade ja looduskatastroofide tõttu kannatanud lastele hädavajalikku tuge, et leevendada kriisi põhjustatud kahjusid ning anda neile tagasi lapsepõlv, mida nad vajavad ja väärivad. Olgu kriisiks julm sõda Ukrainas või näiteks laastav maavärin Türgis ja Süürias.

Mondo toetab oma partnerriikides: 

  • aktiivsetes humanitaarkriisides lapsi hädavajalikuga, mida neil hetkel enim vaja on. Vastavalt vajadusele toiduabi ja hügieenipakkidega, varjupaiga, psühholoogilise ja meditsiinilise toega.

  • kriisides kannatanud piirkondade haridusvõrgu taastamist, et vältida laste ja noorte heitumist ning “kadunud põlvkondade” teket. 

  • kriisides kannatanud piirkondade haridustöötajate ja noorte digioskuste õpet, et luua võimalusi kaugõppeks ning vältida digilõhe teket.

Mondol on pikaaegne ja mitmekülgne kogemus humanitaarkriisidele reageerimises, oleme toetanud ja toetame jätkuvalt sõjapõgenikke Ukrainas, Süürias ja selle naaberriikides ning Ugandas. Oleme pakkunud humanitaarabi ka Jeemenis, kus 80% elanikkonnast on näljahäda äärel. Alates 2022. aastast on suur osa meie kiireloomulisest humanitaarabist suunatud Ukraina sõjas kannatanutele, kuid abistame lapsi ka teistes kriisides, näiteks 2023. aastal maavärina ohvreid Türgis ja Süürias.

85% Eestis kogutud annetustest suuname otse sihtriiki.

Vaata lisaks Mondo kodulehelt mondo.org.ee või Facebooki-lehelt.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Artiklid