Aastas jõuab abivajajateni miljon kilogrammi toitu

22.09.2014

Toidupanga kaudu saab iganädalaselt toiduabi umbes 1700 peret üle Eesti. 2013. aastal jagasid üksteist toidupanka kokku umbes miljon kilogrammi toitu. Meie töö on päästa kauplustes, hulgiladudes, toidutootjatel ja talumeestel üle jääv hea toidukaup ja jagada see (tasuta) laiali vaesuses elavatele peredele. Info abivajajate kohta saame kohaliku omavalituse sotsiaaltöötajatelt, kes koostavad toidupanga jaoks nimekirjad.

Annetuskeskkonnast laekuvate summade abil katame oma igapäevase tegevusega seotud kulusid ning kuna toidupankade tööks on toidukauba transport ja ladustamine, siis on meil püsivalt suhteliselt kõrged kulud seoses transpordi, laopindade ja ka laoinventariga. Hindame väga kõrgelt seda, et meil on vabad käed kasutamaks seda raha just seal, kus parasjagu on kõige enam vaja.

Koos käesoleva aasta kevadel loodud kolme uue toidupangaga on meie võrgustikus kokku 14 toidupanka. Eesti Toidupank seisab nende katusorganisatsioonina hea selle eest, et kohtadel oleks olemas vajalikud vahendid toidupanga tööks.

Lisainfo: www.toidupank.ee

Tagasi