Aitame kriisi sattunud pered jalule, et lapsed saaksid kasvada oma vanematega

22.09.2014

SOS Lasteküla peretugevdamise programmi kaudu toetasime aastaga Ida-Virumaal 85 pere igapäevast elu, sealhulgas nende perede sotsiaalset ja materiaalset toimetulekut. Kokku sai 248 last ja nende peret annetajate abiga otsest psühholoogilist nõustamist, logopeedilist ravi, õpiabi, tuge ravimite või muude hädavajalike kulude katmiseks.

„Aitame kriisi sattunud peresid ja lapsi, anname neile sotsiaalset ja majanduslikku tuge ning nõu. Peresid toetades saame ennetada olukorda, kus lapsed tuleb mitte hakkama saamise pärast vanematelt ära võtta,“ selgitas peretugevdusprogrammide nõunik Elmet Puhm. Koostöös sotsiaalametite ja koolidega leitakse abivajavad pered üles ja nii saab osutada neile professionaalset psühhosotsiaalset abi ja tagada laste huvide kaitse.

Lisaks nõustamisele pakutakse peredele ka hädavajalikku materiaalset abi – olgu selleks siis laste transpordikulude tasumine arsti juurde jõudmiseks, ravimite ostmine, logopeedi töötundide eest tasumine või õpiabi korraldamine. Programm tasub otse teenusepakkujatele, et tagada raha sihtotstarbeline kasutamine.

Programmis osalenud Niina on tänulik kõigile toetajatele, kes on teinud annetuse - seda kas läbi Swedbanki annetuskeskkonna või SOS Lasteküla kodulehe kaudu. „Minu lapsed on minuga. Üksi olles ei oleks ma eales suutnud oma probleeme lahendada. Peretugevdamise programm aitas mul rahuneda ja muuta oma ellusuhtumist.“

SOS Lasteküla tegeleb peretugevdusprogrammiga Ida-Virumaal aastast 2008.

Lisainfo: http://www.sos-lastekyla.ee/andmise-joud-narvas/

 

Tagasi