Hüljatud loom vajab kaitset ja uut turvalist kodu

22.09.2014

Oma kodust ilma jäänud loom vajab tugevama ehk inimese abi ja kaitset. Ühes aastas on MTÜ Kasside Turvakodu ja MTÜ Kassiabi hoiukodudes kokku umbes 300 kassi. Ligi kümneaastase tegutsemisaja jooksul on meie abil uue kodu leidnud üle 7000 kassi.

Igapäevaselt tegelevad loomadega vabatahtlikud. „Ma armastan aidata“ keskkonna kaudu tehtud annetused aitavad meil tegevust jätkata. „Meie suurem eesmärk on hüljatud kasside arvu vähendamine ja loomadele uute kodude otsimine. Kassid jõuavad meile otse tänavalt, samuti loomasõprade, loomakaitsega tegelevate ühingute ja loomakliinikute kaudu. Kahjuks on viimastel aastatel suurenenud nende kasside arv, kes tuuakse meile otse kodudest,“ tõdes MTÜ Kassiabi juhatuse esimees Reet Allikvere ja lisas samas, et koduloomast loobumiseks on mitmeid erinevaid põhjuseid. Näiteks pere majandusliku raskused, pereliikme allergia, omaniku haigestumine.

„Kindlasti püüame kaasa aidata vastutustundliku loomapidamiskultuuri arendamisele Eestis, tõstame inimeste teadlikkust loomade paljunemise piiramisest, tervislikust toitumisest ning vastutusest, mis kaasneb looma võtmisega. Soovime, et inimesed mõistaksid, et tänavaloomad on inimeste hoolimatuse tagajärg, mitte paratamatus,“ ütles MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik Hanna Ild. Seni annetatud raha oleme kasutanud peamiselt meie hoole all olevate kasside vaktsineerimise, kiipimise, steriliseerimise ja kastreerimise eest tasumiseks ning haigestunud loomade ravimiseks.

 "Niisugused inimesed nagu teie, kes teevad vabatahtlikult ja palumata midagi lihtsalt kellegi heaks, teevad maailma hulga paremaks ja rõõmsamaks," ütleb omale neljajalgse sõbra leidnud Lea.

Lisainfo: www.kassiabi.ee ja www.kassideturvakodu.ee

Tagasi