Suurendame vanavanemate rõõmu nende kasvatada jäänud lapsest

22.09.2014

Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühing (VENÜ) koondab pensionieas inimesi, keda iseloomustab  positiivne ellusuhtumine ja kes oma tegevuses lähtuvad põhimõttest – aktiivselt tegutsedes väärtustad oma elu, aidates teisi aitad iseennast.

VENÜ projekt „Orbude toetuseks“ on võtnud oma hoole alla vanavanemad, kes kasvatavad üksinda oma orvuks jäänud või hüljatud lapselapsi. Projekt täidab seda lünka, milleks vanavanematel ei jätku vahendeid ega aega – näiteks kino, teater, näitused, ekskursioonid.

Sel aastal oleme oma tegevusse lisanud ka õppelaagrid, kus lapsed omandavad eluks vajalikke oskusi ja kogemusi. Laagrid on mõeldud ainult lastele ja see annab vanavanematele võimaluse ka viis päeva puhata ning oma asjadega tegeleda.

Eriti populaarseks on kujunenud suvised ekskursioonid, mis on viinud lapsed ja vanavanemad paljudesse Eestimaa kaunitesse kohtadesse, möödunud suvel käidi isegi meretaga Helsingis. Tänavusuvistest üritustest oli populaarseim Cantervilla mängumaa külastamine, kus leidsid köitvat tegevust nii suuremad kui ka väiksemad lapsed ja nende kõrval ka vanaemad/vanaisad. Sügis ja talv viivad põhilise tegevuse teatritesse ja kontserdisaalidesse.

Meie projektis osaleb 18 peret, 31 last vanuses 4- 21 ning 27 vanavanemat.

Tagasi