Kinni peetud varjupaigataotlejad vajavad abi!

Projekti Eesti Inimõiguste Keskus: “Tee oma annetus võrdse kohtlemise heaks Eestis!” toetuseks tegi annetusalgatuse:

Kinni peetud varjupaigataotlejad vajavad abi!

Kuidas su annetus aitab? »

17 annetust 337.00 / 1 800.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Inimõiguste Keskus pakub varjupaigataotlejatele tasuta õigusabi, kuid taotlejate arvukuse tõttu ei ole meil tõlkekuludeks enam raha. Iga kogutud 60 euro eest saame aidata ühte inimest rohkem, seega iga annetatud summa loeb!

Mis me saadud toetusega teeme?

Varjupaigataotlejate kinnipidamiskeskuses on praegu väga väikeste lastega peresid, kelle vabadus on oluliselt piiratud. Olukorra lahendamiseks vajavad nad tasuta õigusabi. Me soovime neid aitada! Aasta viimaste kuude jooksul suudaks me nõustada umbes 30 abivajajat, kellest igaühele kulub ligikaudu kaks tundi. 60 tõlketundi maksab 1800 eurot, mille kogumiseks palume annetajate abi. Kogutud raha kulutame tervenisti tõlkele.

Miks meie töö on vajalik?

Varjupaigataotlejatele õigusnõu andmine on hädavajalik selleks, et varjupaigamenetlus oleks neile arusaadav ning toimuks võimalikult kiiresti. Seega väheneb ka varjupaika taotlevate perede kinnipidamise aeg. Nõustamisest saavad seejuures kasu nii taotlejad kui ka riik. Taotlejad mõistavad nõustamise abil enda õigusi ja kohustusi ning saavad menetlusele võimalikult palju kaasa aidata.Menetlejate jaoks on teadlik ja abivalmis varjupaigataotleja samuti kasulik, sest menetlus on kiirem ja kokkuhoidlikum.

Eesti Inimõiguste Keskus koondab varjupaigavaldkonnas Eestis ainulaadset õigusalast pädevust. Nelja aasta jooksul oleme nõustanud 70% nendest, kes on Eestist selle aja jooksul varjupaika otsinud.

Foto: UNHCR/B.Diab