Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 753 485 €
Annetajatelt 3 379 036 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Aita meil korraldada leinatoetuslaagrit lähedase kaotanud lastele ja noortele
Projekti Aitame leinas lastel taas leida rõõmu! toetuseks tegi Katrin Arvisto annetusalgatuse:

Aita meil korraldada leinatoetuslaagrit lähedase kaotanud lastele ja noortele

Kuidas su annetus aitab?

13 annetust

275.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm korraldab augustikuus laagri lastele ja noortele, kes on kaotanud viimase paari aasta jooksul mõne lähedase.

Laagrites saavad lapsed toetust eakaaslastelt ning selgitust ja mõistmist grupijuhtidelt. Lapse leina aitab leevendada, kui ta saab oma mõtteid ja tundeid erinevates tegevustes väljendada. Tähtis, et lapsed saaksid tunda end mõistetuna. Et nad saaksid tunda, et nad pole üksi, et teistel on sarnaseid mõtteid ja tundeid. Neile õpetatakse erinevaid võtteid oma tunnete ja mõtete ohjamiseks. Sel moel on lootus, et lapsed ja noored saavad oma igapäevaelus paremini hakkama.

Seekordne laager on varasematest erilisem, sest laagris osalevatele lastele on toeks noored, kes on ise kunagised laagrilapsed. Nad on läbinud värskelt MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammi väljappeprogrammi ning valmis oma praktikaks. Väljaõppeprogrammi noortele on selles rollis toeks kogenud laagrijuhendajad, kelle käe all noored aasta jooksul programmis õppisid.

Esimene leinatoetuslaager toimus 1995. aastal lastele, kes kaotasid lähedase Estonia laevahukus. Tänaseks on toimunud üle 80 laagri ning neist on tuge ja jõudu saanud tublisti üle tuhande lapse ja noore.

Toeta ka sina laagri läbiviimist! Sinu panus aitab toetada lapsi raskes kriisis, mis on neid elus tabanud.

Artiklid