Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Iga 10 eurot aitab KiVa kiusuennetusprogrammil jõuda 1 uue lapseni!

Iga 10 eurot aitab KiVa kiusuennetusprogrammil jõuda 1 uue lapseni!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
28 973.51 €
756 annetust
50 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Uuringud näitavad, et koolikiusamine on Eestis tõsine probleem. Keskmiselt iga 5. laps Eestis on parasjagu kiusamise ohver, see viib Eesti kiusuohvrite osakaalult Euroopas „tippu“.

Kiusamine võib jätta jälje kogu eluks. Ja see jälg ei ole enamasti silmaga nähtav. Meil on raske aimata, kui sügav trauma meid ümbritsevatel inimestel tegelikult on. See silmaga nähtamatu jälg võib mõjutada väga paljut. Nii vaimset tervist, füüsilist heaolu, sotsiaalseid suhteid, akadeemilist edenemist kui ka kõikvõimalikke eluvalikuid. Kiusamine puudutab tegelikult palju rohkemaid kui pealtnäha paista, sellel võivad olla negatiivsed tagajärjed kõikidele osapooltele – nii kiusatavatele, kiusajatele kui pealtvaatajatele.

Seda kõike on aga võimalik ennetada. SA Kiusamisvaba Kool aitab juba 10. aastat koolidel üle Eesti KiVa programmi ellu viia. KiVa on maailmas ainulaadne teadus- ja tõenduspõhine kiusuvastane programm ning see on välja töötatud Soomes Turu Ülikoolis. KiVa annab koolidele väga selged, konkreetsed ja toimivad juhised ja tööriistad, kuidas kiusamist ennetada ning kuidas toimida siis, kui sellised juhtumid esile kerkivad, et need leiaksid lahenduse.  

KiVa tõhusus on selgelt mõõdetav, kuna uurime kiusamist puudutavaid muutusi programmi rakendavates koolides igal aastal. Samuti võrdleme omavahel KiVa-koolide ja KiVaga veel mitte liitunud koolide näitajaid. Uuringutest on näiteks selgunud, et programmi rakendavates koolides on õpilasküsitluse põhjal kiusamine vähenenud keskmiselt 20% võrra juba esimese aasta lõpuks. See on üks mõjusatest näitajatest, mis tõestavad KiVa toimivust!

KiVa programmi rakendab praegusel ajal ligi 120 Eesti kooli, mis moodustab 24% üldhariduskoolidest. Unistame, et kõik Eesti koolid läheneksid kiusuennetusele tõenduspõhiselt ja süsteemselt. Paraku ei ole meil võimalik vajalikus tempos uutesse koolidesse laieneda. Nimelt pakub meie sihtasutus koolidele mahukat tuge, et programmi rakendamine oleks võimalikult kvaliteetne, kuid see on kulukas ja meie eelarve väike. Sihtasutuse tegevus ja võimalus kiusamist ennetada sõltub paljuski headest annetajatest ja toetajatest.

Sinu toetuse abil saame suuremate sammudega püüelda selle poole, et iga laps oleks kaitstud koolikiusamise eest ning saaks seeläbi võimaluse kasvada terveks ja õnnelikuks täiskasvanuks! Oleme sulle toetuse eest südamest tänulikud!

Vaata lähemalt: 

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Artiklid