Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 713 787 €
Annetajatelt 3 339 338 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ LoovHA: “Vali loovharidus – valid rõõmsa lapse!”

MTÜ LoovHA: “Vali loovharidus – valid rõõmsa lapse!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
262.04 €
26 annetust
30 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Maailma loomine liigub meie järglaste kätesse. Meie ülesanne on hoida nende usku iseendasse, oma loovasse potentsiaali; toetada neid oma elu eesmärkide mõtestamisel, ELU kutse leidmisel.

MTÜ LoovHA fookuses on haridusuuendused, mis viivad meid lähemale tegelikele vajadustele vastavale haridusele (traditsiooniline koolimudeli põhirõhk on faktiteadmised, jättes õpetaja ja õppija isiksusliku arengu ning nii vaimse kui füüsilise tervise suures osas tähelepanuta).

Tegeleme teavitustöö ja inspireerimisega - korraldame, õpetajat ja õppijat toetavaid haridusuuendusi ja juba olemasolevaid häid praktikaid tutvustavaid seminare, toetades seeläbi õpetajate professionaalsuse tõstmist ja kaasates noori hariduselus kaasa mõtlema, - tegutsema.

Teeme koostööd noorte grupitusega Willoferid (2017 ja 2018 aastal LoovHA korraldatud hariduseksperimentidel osalenud noortest väljakasvanud grupitus).

2019 aasta tegevustel on kaks suunda. 1) Seminaride korraldamine: “Noor õpetaja koolis – pea ees tundmatusse?”, “Õpetajakutse rõõm”. Seminaride teemad: õpetajad jagavad oma uuenduslikke õpetamismeetodeid, töörõõmu ja -probleeme, saavad töötubades ametialaseid teadmisi ja -toetust ning arutlevad mõttetreeringute käigus selle üle, keda/mida õpetaja koolis vastupidamiseks vajab, kuidas töörõõmu hoida. 2) Koostöö noorte grupitusega Willoferid. Toetame noori nende ettevõtmistes korraldada suvel 2019 noortele (alates 15. eluaastast)  10-ne päevase hariduseksperiment "Loovik - noortele sobiva loomingulise arengukeskkonna kujundamine", eesmärgiga töötada välja linnaku täpsed eesmärgid, põhitegevused ja edasine tegevusprogramm. Loodav keskkond toetab noorte enesearengut, oma ELU kutse mõistmist.

Varem toimunud hariduseksperimendid: http://loovharidus.ee/villevere-hariduseksperiment/.

Hariduseksperimendi raames korraldame ühe päevase suvekooli kõikidele haridushuvlistele, kus noored tutvustavad toimuva hariduseksperimendi tulemusi, täiskasvanud saavad koos noortega mõelda noorte elueesmärkide mõistmise toetamise üle. Kuulame noori ja töötame koos noortega töötoas.

 

Pakkudes noortele võimalusi hariduse vallas praktiliselt tegutseda, aitame noortel mõista oma ELU Kutset, mis vähendab kutsekoolidest ja ülikoolidest väljalangevust; annab noortele võimalusi hariduselus kaasa mõelda ja praktiliselt tegutseda;  aitab kaasa uue õpetajate ja hariduspoliitikute põlvkonna kasvatamisele.

Seminaridel saame luua uusi, kui praktiseerida juba toimivaid loovalt õpetamise-, eneseväestamise- ja -juhtimise metoodikaid.

Osaleme Waldorfpedagoogika Seminar Tallinnas kolleegiumi töös, teeme koostööd waldorfõpetajatega.

 

Iga Teie annetus aitab kaasa meie seminaride korraldamisele ja toetada noori nende ettevõtmistes.

Liitu meie uudiskirjaga, http://loovharidus.ee/kontakt/ ja oled parimal viisil kursis meie tegemistega.

2018 jaanuarist oleme kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Annetused ja maksud.

http://loovharidus.ee/

Facebooki lehekülg “Loovus on praktikas”

LoovHA MTÜ kutsub Suvekooli

24.05.2018

MTÜ LoovHA korraldab 5.-18. juulini Hariduseksperimendi II „Vahe-aasta pilootprojekt noortele" Järvamaal, Villevere Koolimajas. LoovHA Suvekool - päev noorte hariduseksperimendis: „Vahe-aasta pilootprojekt eesti noortele" on korraldatud eksperimendi ühe osana ja toimub 16. juulil. Meie kodulehele on lisandunud uut põnevat lugemist. Lugege altpoolt kõigest pikemalt!

Seekord toimub LoovHA Suvekool uues põnevas vormis! 

MTÜ LoovHA korraldab 5.-18. juulini Hariduseksperimendi II„ Vahe-aasta pilootprojekt noortele" Järvamaal, Villevere Koolimajas.

Suvekool on korraldatud eksperimendi ühe osana ja toimub 16. juulil.

Vahe-aasta on noorele inimesele võimalus võtta aastaks nn „aeg maha" põhikooli / gümnaasiumi / kõrgkooli vahel, et mõista mida ma tõeliselt tahan õppida, millisele ELU KUTSELE pühenduda (loe lisaks Hariduseksperimendist ja vaheaasta vajalikkusest: http://loovharidus.ee/villevere-hariduseksperiment/).

Osalema on oodatud nii õpetajad, kui ka lapsevanemad, noored, haridus huvilised.

Kutsume Teid kaasa mõtlema vahe-aasta vajalikkuse, noorte elueesmärkide mõistmise toetamise üle. Kuidas meie, täiskasvanud, saaksime siin omavahelises koostöös noori aidata? Kuulame noori ja töötame koos noortega töötoas.

Suvekooli läbiviijad on MTÜ LoovHA liikmed – Kerttu Soans, Triin Tarn, Eda Heinla ja Helen Kaasik ja Lastevanemate Liidu juhataja Aivar Haller.

Ootame Teid Villeveresse külla 16. Juulil!
Vaata kohale tulemise juhiseid: (http://villeverekoolimaja.ee/kontakt)

Osalemistasu 25 eurot (tasumine kohapeal) või arvega,

Arve soov malm.tiina@gmail.com

Registreerumine https://goo.gl/forms/74i7MANaZI01ogui1 

Päevakava
10.00 Saabumine, hommikukohv.
10:30 – 11:00 Tutvumisring, kontsert ja ühislaulimine
11:00 – 12:30 Noored esitlevad nädala jooksul koostatud vaha-aasta programmi 
12:45 – 13:30 Noored räägivad vahe-aasta koolis ja demokraatlikus koolis osalemise kogemustest Taanis, Prantsusmaal, MONDO programmis 
13:30 – 14:30 Lõuna
14:30 – 17:00 Grupitöö mõttetreeningu meetodil "Loov ja usalduslik koostöö õpilase ja õpetaja vahel" (Kerttu Soans, kirjanik, ajutreener, MTÜ LoovHA juhatuse liige)
17:00 – 17:30 Kokkuvõtted

Villeveresse saab tulla ka rongiga: Tallinn-Viljandi, Ollepa peatus, tuleme jaama vastu. Rong väljub Tallinnast 7.42, tagasi Ollepalt 17.53 
Loe lisaks Hariduseksperimendist ja vaheaasta vajalikkusest: http://loovharidus.ee/projektid-ja-tegevused/
 
Ürituse Facebooki postitus:
https://www.facebook.com/events/2035933073312426/

 

Tutvuge meie kodulehe "Soovitame" rubriigiga: http://loovharidus.ee/category/soovitame/, kuhu on lisandunud uut põnevat lugemist, nagu nt. MTÜ Mondo poolt soovitatud kodulehtede lingid õppetöö rikastamiseks.

 

------------

Haridus on teema, mis puudutab meid igaühte. Oleme kõik ühel või teisel moel haridusasutustega seotud, kas laste, laste-laste või läbi iseenda, osaledes täiskasvanu hariduses - meie koos saame muutuda ja muuta!


Tutvuge meie tegemistega hariduse vallas, koduleheküljel loovharidus.ee.

Liitu meie uudiskirjaga, http://loovharidus.ee/kontakt/ ja oled parimal viisil kursis meie tegemistega.

MTÜ LoovHA on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas ja annetuse pealt on võimalik tulumaks tagasi saada.

 

Heade soovidega!

MTÜ LoovHA

loovharidus.ee

 

Tagasi