Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 748 206 €
Annetajatelt 3 373 757 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ LoovHA: “Vali loovharidus – valid rõõmsa lapse!”

MTÜ LoovHA: “Vali loovharidus – valid rõõmsa lapse!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
262.04 €
26 annetust
30 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Maailma loomine liigub meie järglaste kätesse. Meie ülesanne on hoida nende usku iseendasse, oma loovasse potentsiaali; toetada neid oma elu eesmärkide mõtestamisel, ELU kutse leidmisel.

MTÜ LoovHA fookuses on haridusuuendused, mis viivad meid lähemale tegelikele vajadustele vastavale haridusele (traditsiooniline koolimudeli põhirõhk on faktiteadmised, jättes õpetaja ja õppija isiksusliku arengu ning nii vaimse kui füüsilise tervise suures osas tähelepanuta).

Tegeleme teavitustöö ja inspireerimisega - korraldame, õpetajat ja õppijat toetavaid haridusuuendusi ja juba olemasolevaid häid praktikaid tutvustavaid seminare, toetades seeläbi õpetajate professionaalsuse tõstmist ja kaasates noori hariduselus kaasa mõtlema, - tegutsema.

Teeme koostööd noorte grupitusega Willoferid (2017 ja 2018 aastal LoovHA korraldatud hariduseksperimentidel osalenud noortest väljakasvanud grupitus).

2019 aasta tegevustel on kaks suunda. 1) Seminaride korraldamine: “Noor õpetaja koolis – pea ees tundmatusse?”, “Õpetajakutse rõõm”. Seminaride teemad: õpetajad jagavad oma uuenduslikke õpetamismeetodeid, töörõõmu ja -probleeme, saavad töötubades ametialaseid teadmisi ja -toetust ning arutlevad mõttetreeringute käigus selle üle, keda/mida õpetaja koolis vastupidamiseks vajab, kuidas töörõõmu hoida. 2) Koostöö noorte grupitusega Willoferid. Toetame noori nende ettevõtmistes korraldada suvel 2019 noortele (alates 15. eluaastast)  10-ne päevase hariduseksperiment "Loovik - noortele sobiva loomingulise arengukeskkonna kujundamine", eesmärgiga töötada välja linnaku täpsed eesmärgid, põhitegevused ja edasine tegevusprogramm. Loodav keskkond toetab noorte enesearengut, oma ELU kutse mõistmist.

Varem toimunud hariduseksperimendid: http://loovharidus.ee/villevere-hariduseksperiment/.

Hariduseksperimendi raames korraldame ühe päevase suvekooli kõikidele haridushuvlistele, kus noored tutvustavad toimuva hariduseksperimendi tulemusi, täiskasvanud saavad koos noortega mõelda noorte elueesmärkide mõistmise toetamise üle. Kuulame noori ja töötame koos noortega töötoas.

 

Pakkudes noortele võimalusi hariduse vallas praktiliselt tegutseda, aitame noortel mõista oma ELU Kutset, mis vähendab kutsekoolidest ja ülikoolidest väljalangevust; annab noortele võimalusi hariduselus kaasa mõelda ja praktiliselt tegutseda;  aitab kaasa uue õpetajate ja hariduspoliitikute põlvkonna kasvatamisele.

Seminaridel saame luua uusi, kui praktiseerida juba toimivaid loovalt õpetamise-, eneseväestamise- ja -juhtimise metoodikaid.

Osaleme Waldorfpedagoogika Seminar Tallinnas kolleegiumi töös, teeme koostööd waldorfõpetajatega.

 

Iga Teie annetus aitab kaasa meie seminaride korraldamisele ja toetada noori nende ettevõtmistes.

Liitu meie uudiskirjaga, http://loovharidus.ee/kontakt/ ja oled parimal viisil kursis meie tegemistega.

2018 jaanuarist oleme kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Annetused ja maksud.

http://loovharidus.ee/

Facebooki lehekülg “Loovus on praktikas”

MTÜ LoovHA kutsub seminarile "Noor õpetaja koolis – pea ees tundmatusse?"

30.01.2019

Iga noor õpetaja on kooliperes väga oluline. MTÜ LoovHA kutsub Teid osalema seminaril, et teada saada ja ühiselt arutleda, keda/mida noor õpetaja koolis vastupidamiseks vajab, kuidas teda toetada? Seminaril ka väike waldorpedagoogika nurgake (tunnistuste näidised, tunnistussalmid jm. Võimalus küsimusi esitada waldorfkooli lapsevanemale). Osalema on oodatud KÕIK õpetajad - nii algajad, kui staažikad; kooli juhtkonna liikmed ja haridus huvilised.

Seminar toimub 16.03.2019,TLÜ-s, Tallinn, Narva mnt 25, ruum T-410.
Ettekannete/töötubade tutvustused ja registreerimine: http://loovharidus.ee/loovharidus-eesti-moodi-xiii/Ürituse link Facebookis: :https://www.facebook.com/events/281346222543969/?active_tab=about

Osalemistasu 20 eurot (tasumine kohapeal) või arvega. 
Arve soov: laura.leppik@gmail.com

Päevakava:
10.00 - 10.15 Sissejuhatus. MTÜ LoovHA liikmed ja seminari idee autor Mario Kekišev
10.20- 10.55 „Abistava tugivõrgustiku vajalikkus koolides isikliku kogemuse põhjal". Mario Kekišev, Pirita majandusgümnaasiumi õpetaja ja Jaanika Regi, Tallinna Laagna Gümnaasiumi õpetaja
11.00 - 11.35 "Õpetaja ja õpilase omavaheline läbisaamine". Tauno Mihklepp, Tallinna Laagna Gümnaasium, õpetaja
11.40 – 12.00 Kohv, tee, sirutus
12.00 – 12.35 „Noore õpetaja vabadused ja paratamatused". Tiiu Kuurme, TLÜ dotsent
12.40 – 13.00 „Minu esimene kuu õpetajana". Johannes Mengel, Tallinna 32. Keskkool, õpetaja
13.00 – 13.45 Lõuna. Töötubadesse!
13.45 - 15.00 TÖÖTUBA I "Õpilaste motiveerimine klassiruumis". Kaie Riidak ja Erika Tafenau, Rahumäe kooli õpetajad
TÖÖTUBA II „Kuidas klassiõpetaja saab toetada inimeseks kujunemisel, eluks ettevalmistamisel". Liina Kolk, Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja
15.00 - 15.30 Kohv, tee, sirutus
15.30 -17.00 Ühine mõttetreening „Mida vajab noor õpetaja oma vaimu ja keha hoidmiseks koolis ja kuidas neid vajadusi toita? Kuidas teemaga edasi minna?" Juhib Kerttu Soans, kirjanik, MTÜ LoovHA juhatuse liige
17.00 -17.15 Kokkuvõte päevast.

Haridus on teema, mis puudutab meid igaühte. Oleme kõik ühel või teisel moel haridusasutustega seotud, kas laste, laste-laste või läbi iseenda, osaledes täiskasvanu hariduses - meie koos saame muutuda ja muuta!


Tutvuge meie tegemistega hariduse vallas, koduleheküljel loovharidus.ee.

Liitu meie uudiskirjaga, http://loovharidus.ee/kontakt/ ja oled parimal viisil kursis meie tegemistega.

MTÜ LoovHA on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas ja annetuse pealt on võimalik tulumaks tagasi saada.

 

Heade soovidega!

MTÜ LoovHA

loovharidus.ee

 

Tagasi