Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 680 460 €
Annetajatelt 3 306 011 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Peaasjad: viime vaimse tervise esmaabi oskused haridustöötajateni

MTÜ Peaasjad: viime vaimse tervise esmaabi oskused haridustöötajateni

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
5 542.67 €
184 annetust
10 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Kui märkame, et laps, noor või kolleeg on koolis stressis, on see juba esimene samm, et teda edasi aidata. Tahame, et igaüks tunneks end koolis hoituna ja sestap usume, et vaimse tervise esmaabi oskused peaksid jõudma võimalikult paljude haridustöötajateni. Vaimse tervise esmaabi (VTEA) on lihtne, viiest sammust koosnev tugi, mida saad pakkuda, kui märkad oma lähikonnas kedagi, kes võib vaimse tervise osas abi vajada. See on abi inimesele, kellel on tekkimas vaimse tervise probleem, kelle olemasolev vaimse tervise probleem süveneb või kellel on vaimse tervise kriis. Vaimse tervise esmaabi antakse kuni asjakohase professionaalse abi saamise või kriisi lahenemiseni. Kindlasti ei asenda see kunagi professionaalset abi, kuid koolitades vaimse tervise esmaabi andjaid, saame oluliselt suurendada inimeste ringi, kes suudavad aidata teha esimesed sammud paranemise teel ja seejuures vahel ka elu päästa.

Senise kogemuse põhjal pakub iga VTEA koolitusel osaleja esmaabi vähemalt kolmele abivajajale. Peaasi.ee eesmärk on, et 2022. aasta lõpuks suudab vaimse tervise esmaabi pakkuda 1% Eesti elanikest, nende hulgas 10% Eesti haridustöötajatest.

Ühe haridustöötaja osalemine vaimse tervise esmaabi koolitusel maksab 66 eurot.

Saame korraldada ühe VTEA koolituse, kui 100 inimest annetab igaüks 10 eurot, 40 inimest annetavad 25 eurot või 20 inimest annetavad 50 eurot.

Annetuskeskkonnas kogume toetust selleks, et Eesti haridustöötajad saaksid osaleda VTEA koolitusel. Soovime koguda annetustena 1% koolituste kogueelarvest ehk 30 000 eurot.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Uuri lähemalt:

Artiklid