Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit - Aita vähihaigel lapsel paraneda!

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit - Aita vähihaigel lapsel paraneda!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
70 184.87 €
2379 annetust
75 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Lapse vähidiagnoos on traumaatiline nii lapsele kui kogu tema perele. Haiguse ravi on tihtipeale väga pikk ja nõuab vähemalt ühe lapsevanema täielikku pühendumist. Seetõttu vajatakse paljudes peredes nõu ja tuge lapse haiguse ja raviga toimetulekuks. Oleme loonud vähihaigetele lastele ja nende peredele tugiteenuseid pakkuva tugikeskuse ning toetusvõrgustiku, mis koondab meie liidu liikmeid ning spetsialiste, et pakkuda:

  • peredele kogemusnõustamist ja tuge;
  • psühholoogilist nõustamist;
  • tegevus- ja kunstiteraapiat haiglaperioodil;
  • väljaspool Eestit teostava ravi korral transpordikulud;
  • tuge leinavatele vanematele;
  • toetavaid ühistegevusi (teraapilised seminarid erinevad loengud ja vestlusringid vanematele ning ühised ettevõtmised haiglas viibivatele lastele).

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit loodi 1992. aastal, et toetada kõiki Eesti peresid, kus on või on olnud lapseeas haigestunud vähihaige laps.

  • Annetades 5 eurot – toetad Tallinna ja Tartu hematoloogia-onkoloogia osakondades lastega tegelevate loovterapeutide tegevust (iga 5 euro eest saab 15 min loovteraapiat haiglas).
  • Annetades 10 eurot – võimaldad kasutada vähihaigel lapsel ja tema perele psühholoogi või muu erialaspetsialisti teenust, võimaldada lapsevanemal maksimaalselt panustada lapse raviprotsessi (iga 10 euro eest saab 30 min teraapilist nõustamist).
  • Annetades 25 eurot - aidad kaasa mitme lapse ravile, saates raviga seonduvad korduvad kiireloomulised (24-tunnine eritransport) analüüsid Soome või Taani laborisse uuringuteks, mida Eestis ei ole võimalik teostada.

http://www.vahilapsed.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

IMEARMSA "PARDITIBU" TEEKOND

01.04.2021

2019. aasta augustikuus kirjutasime meie väikesest vaprast ja üliarmsast Diana Estrist, kellel juba 1.a.4.kuu vanuselt diagnoositi Eestis silma võrkkesta pahaloomuline kasvaja. Paraku siinsed ravivõimalused ei oleks taganud lapsele silmanägemise säilitamise, kuna tegemist oli väga haruldase juhtumiga ja tuli minna ravile välisriiki.

Õnneks tuli Haigekassa appi ja garanteeris lapse ravi Šveitsis, küll aga jäid transpordi-ja majutuskulud pere kanda. Selle kohustuse võttis endale meie Liit. Diana alustaski ravi Šveitsis Lausanne’i Ülikooli Kliinikumis, mis tähendas edasi-tagasi lende, kurnavat ravi ja lisaks veel Covid-19 eritingimustel optimeerimist. Kuid Dianake koos perega pidas vapralt vastu.
2020. aasta suvel tuli väikene tagasilöök, arstid märkasid silmas negatiivseid muutusi. Tuli uuesti ette võtta teekond Šveitsi, kus jätkati keemiaravikuuriga.
Just hiljuti, 2021. aasta märtsil, saabus Diana jälle Šveitsist. Temaga on kõik korras, kasvaja on oma teed läinud.
Loodame, et meie armas parditüdruk saab lõpuks hakata elama sellist lapse elu, mis lapsel olema peaks.
Dianakese eluloos on ka kõikide lahkete annetajate abikillukesed. Tänu teile saab Liit abistada raske haiguse käes võitlevaid lapsi.

Tagasi