Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 373 031 €
Annetajatelt 3 145 537 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Doktor Kloun: Naerul on võlujõud!

Doktor Kloun: Naerul on võlujõud!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 032.54 €
487 annetust
25 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Doktor Kloun MTÜ missioon on aidata kaasa haiglaravil olevate laste kiiremale paranemisele, luues neile rõõmsa meele ja lootustunde leidmise läbi personaalse klounaadi. Teadusuuringud kinnitavad, et positiivsete emotsioonide kogemine ja naermine aitavad lastel kiiremini terveneda ja paremini taluda ebamugavaid ja valusaid protseduure. 

Sinu annetuse toel saame korraldada iganädalasi ja aastaringseid Dr Klounide rõõmuvisiite Tallinna Lastehaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus, Maarjamõisa Haigla lastekirurgia- ja onkoloogia osakonnas ja Narva Haiglas.

Doktor Klouni roll ei ole meelelahutus vaid jõu andmine. Oma iganädalase kohal viibimisega sõlmivad Dr Klounid lähedased suhted pikaajaliselt haiglavoodis viibivate lastega, nende perekondadega ja personaliga ning Dr Klounide tulekut oodatakse. Dr Klounid aitavad vähendada haiglastressi, viies lapse kujutlusvõime, vallatuste ja mängu maailma ning võimaldades lastel näha haiglakeskkonda helgemana ja rõõmsamana. Mäng on üks võimsamaid viise tõrjuda lootusetusetunne ja tuua tundmatusse olukorda energiat. Mäng on äärmiselt oluline osa haige lapse ja Doktor Klouni suhtluses, sest läbi mängu suudab laps tunda seda, mis reaalsuses ei ole haiglavoodis saavutatav ning naer aitab lapsel puhata. Naerul on võlujõud, mis alandab valu ja vabastab õnnehormoonid, tervendab südant, lõdvestab lihaseid, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb stressiga, on toeks keerulistes olukordades ja loob sidemeid inimeste vahel. Naeru abil toodab organism ka rohkem leukotsüüte, mis võitlevad mitmesuguste haigustega, sealjuures vähiga. Dr Klounide tegevus on tänaseks kinnitanud, et Eesti lastehaiglates viibivatel lastel valitseb peale haiglaklounide külastusi eriline positiivne energia veel mõnda aega. Naer ja mäng on teraapilised, kuna need on laste eneseväljendusvahendid. Paljud lastearstid kinnitavad, et laste ravis on üha olulisem osa Dr Klounidel, nende roll lastehaiglates on loomulik ja orgaaniline.

Haiglaklounide heategevusorganisatsioonid tegutsevad maailmas juba enam kui 40 aastat ja sajad haiglad üle maailma on haiglaklounide programmid heaks kiitnud. Doktor Kloun MTÜ on asutatud 2006. aastal ja 16 aasta jooksul on Dr Klounid külastanud enam kui 24 000  haiglas viibinud last.

Doktor Klounid kingivad haiglas viibivatele lastele naeru ja head tuju ning mitte asju. Kuid seebimullid ja õhupallid on alati palatites kaasas ning jäävad lastele meenutama rõõmsat kohtumist. Doktor Kloun MTÜ-le tehtud annetuste eest saame tagada haiglaklounide järjepidevad koolitused, et Doktor Klounid suudaks kanda eetiliselt ja mänguliselt vastutusrikast rolli suheldes haigete ja traumeeritud lastega. Annetuste eest saame samuti muretseda mänguvahendeid ja rekvisiite.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

http://www.doktorkloun.ee/ 

Sel aastal rõõmustavad Doktor Klounid Tallinna Lastehaigla pisikesi patsiente ka jõuluajal

23.12.2021

Kui tavapäraselt on olnud jõulude ajal lastehaiglas hulgaliselt külalisi – päkapikke, jõulujäneseid, jõuluvanasid, palju heategijaid kingituste ja maiustustega – siis tänavu on kõik teisiti ja külaliste ringi on tublisti piiratud. Et väikestele vähiravipatsientidele rõõmu ja lohutust tuua, käivad neil arstide kutsel külas Doktor Klounid.

“Varasemalt ei ole Doktor Klounid jõuluajal haiglas käinud, sest siis on seal niigi palju sagimist,” rääkis Romola Vesker, MTÜ Doktor Kloun eestvedaja. Tänavu aga külastavad haiglaklounid lastehaiglat ka jõulude eel. Romola Vesker on kindel, et lastehaigla arstid ei kutsuks Doktor Kloune külla, kui selleks poleks vajadust. Tähelepanu ja rõõm, mida Doktor Klounid pakuvad, aitavad väikestel patsientidel haiglasolekuga paremini toime tulla.

Kõik külastused toimuvad koroonapiiranguid arvestades. Doktor Klounid saavad kohtuda nende lastega, kelle tervis seda lubab ning kes vajavad lohutust. “Olematu immuunsusega laste juurde haiglaklounid ei lähe,” kinnitas Vesker.

Kaks viimast aastat on Doktor Klounide jaoks olnud 15 tegutsemisaastaga sissetöötatud rutiinist kardinaalselt erinevad. Koroonapiirangute ajal alustasid haiglaklounid tembutamist lastehaigla akende all õuealal (meenutuseks vaata Ringvaate lõiku selle kohta). Väikesed patsiendid ja lastehaigla personal võtsid selle hästi vastu, läbi akende oli näha pisikesi lehvitavaid käsi ja naerusuid.

Tallinna Lastehaigla õuealal mängivatele klounidele said kaasa elada ka sealsamas kõrval asuva laste vaimse tervise keskuse patsiendid. Kohtumised nende hapras seisus lastega õnnestusid kenasti ning mitmed neist mängisid isegi kaasa. Kinnitust sai, et haiglaklounid on orgaaniline osa laste ravis, nagu on öelnud Tallinna Lastehaigla kvaliteedijuht dr Lagle Suurorg.

Romola Veskeri kinnitusel on haiglaklounid jätkuvalt indu täis, et kõigist keerukustest hoolimata oma vabatahtlikkusel põhinevat missiooni jätkata. “Doktor Klounid tunnevad end väikeste patsientide juures oodatute ja vajalikena ning parim tunnustus selle eest on laste naer ja silmasära!”

Tagasi