Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 713 787 €
Annetajatelt 3 339 338 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
SEB Heategevusfond: Aitame lapsi ja noori, kes ei saa päritoluperes kasvada

SEB Heategevusfond: Aitame lapsi ja noori, kes ei saa päritoluperes kasvada

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
1 252.56 €
58 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Viime läbi suhtlemise koolitusi lastele ja noortele, kes ei saa kasvada oma päritoluperes. Projekti sihtrühma kuuluvad asendushooldusel olevad ja ellu astunud noored vanuses 15-25. Noored, kellel puudub vaimse tervise probleemidega toimetulekuks tihtipeale täiskasvanute tugi ja toetus. Neil noortel on väiksem teadlikkus oma õigustest ning nad ei tea kuhu ja kelle poole tuleks abi saamiseks pöörduda. 

Projekti eesmärk on neid noori jõustada: pakkuda neile võimalusi kogeda ja leida sobivaid viise ning tööriistu enda vaimse heaolu hoidmiseks ning järjepidevaks toetamiseks, sh lapseeas kogetud traumadega toimetulekuks. Usume, et sellega toetame nii noori kui ka tulevikus lapsi, kes neile sünnivad.

Noortel on võimalus 2-3 korda aastas osaleda suhtlemise koolitusel, millest võtab korraga osa 15-20 noort. Järgmise 3 aasta jooksul osaleb baaskoolitusel 50-80 ja jätkugrupis kuni 100 noort. 

21-aastase koolitusel osalenud noore tagasiside: „Minuga on kaasas mõte, et suhtluses on kõige olulisem see, et tunned, et sind mõistetakse. Kui kvaliteetne on minu elu, selle eest vastutan vaid mina, mitte keegi teine.“

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Suhtluskoolitus aitab keeruliste olukordadega toime tulla

30.06.2023

Annetuskeskkonnaga liitus juunikuus SEB Heategevusfond, mis on enam kui 17 aasta jooksul toetanud Eestimaa erinevates piirkondades tegutsevaid laste turva- ja perekodusid ning seal peatuvaid lapsi. Armastanaidata.ee keskkonnas kogub fond annetusi asendushooldusel olevate noorte suhtlemisoskuste koolituste jaoks.

Suhtlemiskoolitused on suunatud 15-25 aastastele noortele, kes ei saa kasvada oma päritoluperes. SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul puudub asendushooldusel olevatel ja sealt ellu astunud noortel oma vaimse tervise probleemidega toimetulekuks tihtipeale täiskasvanute tugi. “Neil on väiksem teadlikkus oma õigustest ning nad ei tea kuhu ja kelle poole tuleks abi saamiseks pöörduda,” räägib Lumi. Koolituste eesmärk ongi noori jõustada: pakkuda neile võimalusi kogeda ja leida sobivaid viise ning tööriistu enda vaimse heaolu hoidmiseks ning järjepidevaks toetamiseks, sh lapseeas kogetud traumadega toimetulekuks. “Usume, et sellega toetame nii noori kui ka tulevikus lapsi, kes neile sünnivad,” on Lumi kindel.

Kahepäevasest suhtlemise koolitusest võtab korraga osa 15-20 noort, kellest igaühel on võimalus koolitusel osaleda 2-3 korda aastas. Praeguseks on koolituse läbinud juba 30 noort inimest. Triin Lumi sõnul otsivad noored koolitusele tulles vastuseid väga sügavatele küsimustele. “Näiteks, kuidas saada hakkama olukorras, kus sinu bioloogiline pere ei taha võtta vastutust ning miks suhted katki lähevad või kui elus suheldes on väga palju erinevaid konflikte inimestega, siis kuidas nendega paremini hakkama saada,” toob ta välja noortele suurt huvi pakkuvaid teemasid. “Teinekord soovivad osalejad konkreetseid oskusi, kuidas lõpetada tüli, kui oled viha täis ja tegelikult tahaks väga edasi tülitseda, sest ei oska suurte tunnetega toime tulla, või kuidas osata paremini teisi kuulata, et oleks rohkem mõistmist,” räägib Lumi.

Koolitusel osalenud noored hindavad enim seda, et nad saavad seal enda jaoks olulisi ja sügavaid suhetega seotud keerukaid küsimusi ja tundeid koos eakaaslastega jagada, arutada, mõistmist kogeda ning koolitajate käe all uusi suhtlemisoskusi omandada. Näiteks jagas üks 16aastane noor pärast koolitusel osalemist, et ta oskab nüüd iseennast aidata ning ühtlasi mõistab paremini, miks täiskasvanud sageli ei oska noori päriselt kuulata. Ta lisas, et pärast koolituspäevi tunneb ta end suhetes juba palju paremini!

Üks 20-aastane osaleja võttis enda jaoks koolituselt kaasa mõtte, et kui keegi karjub, solvab või ütleb halvasti, siis see pole tema süü, vaid karjujas endas on midagi valesti. “Olen hakanud oma nooremat venda kuulama koolitustel saadud uute oskustega. See on olnud raske, aga ma mõistan nüüd oma venda paremini ja meie läbisaamine on palju muutunud, kui ma ei suru oma mõtteid ja arvamust vennale peale,” lisas ta. 

Järgmise kolme aasta jooksul osaleb kahepäevasel baaskoolitusel 50-80 noort. Neile, kes on baaskoolituse läbinud, toimub ka jätkupäev õpitud oskuste alalhoidmiseks. Jätkugrupist saab lähiaastatel osa kuni 100 noort. 

Annetajate toetus on väga vajalik, et fond saaks päritolupere hoolitsusest ilma jäänud noortele koolitusi läbi viia ja anda võimalusi eluks vajalikke suhtlemisoskusi arendada.

SEB Heategevusfondi saad toetada siin: www.armastanaidata.ee/sebheategevusfond

Image by Freepik

Tagasi