Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond „Toeta sügava ja raske puudega laste hoiukodude loomist!"

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond „Toeta sügava ja raske puudega laste hoiukodude loomist!"

Kuidas su annetus aitab? »

466 annetust 17 243.21 / 22 500.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks Eesti vanimaid ja suurimaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast aidanud raskelt haigeid lapsi nende haigusega seotud kulude katmisel. Lisaks toetab fond vajaliku aparatuuri soetamist TÜ Kliinikumi lastekliinikusse ja teistesse lasteosakondadesse, välislektorite visiitide Eestisse ning õdede-arstide väliskoolitusi.

Lastefondi pikaaegne, järjepidev ning silmapaistev tegevus laste toetamisel on aidanud meieni jõuda aina rohkematel abivajajatel. Fondi poole pöördujate sarnased mured on toonud välja Eesti sotsiaal- ja tervishoiusüsteemi läbivad probleemid, millele valdkonna spetsialistide ja toetajate abil lahendusi otsime.

Vajame toetajate abi diabeeti põdevate laste insuliinipumpade ning transmitterite soetamise toetamiseks. Insuliinipump säästab last igapäevasest nõelaga süstimisest, mõõtes glükoosi taset veres pidevalt ning annustades täpse koguse insuliini. Lisaks näitab pump veresuhkru kõikumise trendi, millele toetudes saab teha vajalikke muudatusi ravi- ja toitumisplaanis. Spetsiaalse uuema versiooni insuliinipumba osas toetab Eesti Haigekassa perekondi 50% ulatuses ning 50% (ca 900 eurot) jääb perede endi kanda, transmitteri maksumus on ca 500 eurot ning selle soetamist Eesti Haigekassa ei toeta. Selline kulu käib aga paljudel peredel üle jõu. SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab insuliinipumpade soetamisel keskmiselt kuni 10 last aastas. Ühe lapse puhul jääb toetus 1000-1500 euro piiresse.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud. www.lastefond.ee https://www.facebook.com/lastefond

17 243.21 / 22 500.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Artiklid