Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 739 467 €
Annetajatelt 3 365 018 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond: toeta haruldaste haigustega laste ravi

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond: toeta haruldaste haigustega laste ravi

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
22 662.50 €
395 annetust
100 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Lastefondil on palju erinevaid toetusvaldkondi, kuid kõige enam vajavad annetajate tuge just haruldaste haigustega lapsed. Nende ravi on peaaegu alati kallis ning jääb solidaarse ravikindlustussüsteemi poolt rahastamata, sest pole piisavalt kulutõhus. Lastefond katab heade annetajate abil rohkem kui 50 haruldase haigusega lapse haigusest tulenevaid kulusid, mis küündivad aastas 2-3 miljoni euroni. Heade inimeste abiga aitame tasuda kallihinnaliste ravimite, innovaatilise geeniravi, igapäevaselt vajalike hooldus- ja abivahendite, erinevate arendavate teraapiate, ravitoidu ja teiste raviga seotud kulude eest. 

Kui laiemalt levinud haiguste puhul on ravimite ja abivahendite soetamine riiklikult rahastatud, siis harvikhaiguste puhul on küll räägitud reservfondi loomisest, kuid need on seni jäänud kahjuks vaid sõnadeks. Tänane seadusandlus ei võimalda ka koostööd kallihinnalise ravi rahastamiseks erinevate organisatsioonide, ettevõtete ning riikliku ravikindlustussüsteemi vahel. 

Me Lastefondis oleme aga veendunud, et ühegi lapse ravi ei tohi jääda rahaliste vahendite taha. Olgu see haigus siis ühel lapsel miljonist, ühel lapsel kahe tuhandest või laiemalt levinud. Ka haruldaste haigustega lapsed ja nende pered peavad saama kindlustunde, et vajalik ravi on lapsele alati kättesaadav. Turvatunde saame me neile peredele tagada üheskoos!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

https://www.lastefond.ee/

www.facebook.com/lastefond

Artiklid