Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 376 960 €
Annetajatelt 3 149 466 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Nähtamatud Loomad: aita kana Säde kõledast puurist välja

MTÜ Nähtamatud Loomad: aita kana Säde kõledast puurist välja

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
5 863.79 €
273 annetust
19 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Munakana Säde elab kitsas traatpuuris. Tema jaoks on vaid ligi A4 paberi jagu ruumi. Muresid puuris elades on lõputult – varbad jäävad traadi sisse kinni ja murduvad, kitsikusest on kanad stressis ja kisuvad Sädet sulgi küljest. Mõni trambitakse lihtsalt surnuks. 

Kana Säde ja mitusada tuhat Eesti puurikana vajad kiiresti Sinu abi. 75% Eesti elanikest ei toeta kanade puuris pidamist. Siiski elab enamik munakanu Eestis ka täna kitsastes ja kõledates puurides. Selleks, et ettevõtted läheksid üle puurivabadest süsteemidest pärit kanade munadele, peavad tarbijad seda nõudma. Tänu Sinu toetusele aitame sellele nõudlusele kaasa.

Sinu annetuse eest teavitame inimesi, kes sellega veel kursis ei ole, kanade kannatustest puurides. Selleks teeme reklaame nii ühismeedias, raadios, kaubanduskeskustes kui tänavatel. Lisaks jagame munakoodi lugemise õpetust, et kõik meist oskaksid poes kanasõbralikumad munad valida.

Tänu kanade heaolu kampaaniale ja annetajate toele on sajad Eesti toitlustusettevõtted loobunud puurimunade kasutamisest. Tänu sellele säästame  üle 200 000 kana puurikannatustest. Päästsime Lõuna-Eesti puurikanalast 176 kana, kes elavad nüüd ilusat elu perede juures.

  • 10 € annetuse eest saame jagada 100 munakoodi lugemise õpetust, et tarbijad oskaks poes puurivabu mune valida.

  • 25 € annetuse eest saame ühismeedias teavitada inimesi kanade kannatustest.

  • 50 € annetuse eest saame raadio- ja välireklaamide teel kutsuda üles kanadest hoolima ja puurivabu mune eelistama.

Iga annetus aitab kanu nagu Säde puuridest päästa.

Lisainfo: https://nahtamatudloomad.ee/
Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

10. septembril organiseeris Nähtamatud Loomad suurima kanade päästeaktsiooni

21.09.2021

Eesti üks suurimaid puurikanalaid hukkab sügisel oma linnud. Tänu toetajate abile päästsid Nähtamatute Loomade vabatahtlikud puuridest 176 kana.

Munatööstuse puurikanade elu on täis piina ja kannatusi ning nende elu muudab veelgi raskemaks, et nad hukatakse nii pea, kui nende munatoodang langema hakkab. Kuigi nende kanade kehad on intensiivsest munemisest väga kurnatud, võib nii mõnigi neist veel mitmeid aastaid elada. Septembris organiseerime Nähtamatute Loomadega suure päästeaktsiooni, et vähemalt 100 kana julmast hukkamisest päästa ja hoolivatesse uutesse kodudesse viia. Vaid sinu abiga saame nad halbadest tingimustest päästa ning viia esimest korda puurikitsikusest päikesevalguse kätte ja anda võimalus elada elu, mida iga elusolend väärib. Mida rohkem annetusi kogume, seda rohkem elusid saame päästa. Projekti oluliseks osaks on rääkida nende kanade lugu, et läbi kasvava teadlikkuse üha rohkem tarbijaid puurikanalate toodangut vältida teaks ning eelistaksid vabalt peetavate kanade mune.

Eestis peetakse puurides sadu tuhandeid kanu, kelle lühike elu on täis piina ja kannatusi. Pärast koorumist purustatakse isased tibud selleks ettenähtud masinas, emased pannakse üksteise otsa puuridesse, kus nad lakkamatult piiksudes oma ema otsivad. Intensiivtööstuses koheldakse neid kui munatootmismasinaid ja ei arvestata nende lindude loomulike käitumisvajadustega. Nad ei saa kunagi kraapida toidu otsimiseks pinnast,  omaette pesas muneda, sulestiku puhastamiseks liivavanni võtta või istuda õrrel, kus nad ennast turvaliselt saaksid tunda. Need on kanale olulised vajadused, mille jaoks neilt puurisüsteemis võimalus ära võetud on. Peale tegevusvõimaluste puudumise on nad mitmekümne kaupa puuridesse surutud, kus ühe kana kohta on seaduse alusel ruumi umbes A4 paberilehe jagu. See kõik tekitab lindudes stressi, mistõttu võivad nad nõrgemaid puurikaaslasi nokkima hakata. Kuna nõrgematel kanadel pole võimalik kitsas traatpuuris kümnete lindude keskel kuhugi varjuda, kannatavad nad pidevalt puurikaaslaste vägivalla all.

Tööstuskanad on aretatud munema oma elu esimeses pooles umbes 300 muna aastas. Juba üle aasta vanuselt on nende kehad nii kurnatud, et nad ei suuda enam munatootja nõudmistega sammu pidada ja kõik linnud hukatakse piinarikka gaasitamisega ning vahetatakse nooremate isendite vastu välja. Munakanad on nii hapras seisus, et nende liha ei lähe inimestele söögiks.

Koos saame need tundevõimelised ja targad linnud julmast saatusest päästa. Kanade eluiga võib ulatuda kümnekonna aastani, kuid aretuse ja piinarikaste elutingimuste tulemusena ei pruugi need puurikanad enam kaua vastu pidada. Samas võivad vastupidavamad isendid veel mitmeid aastaid elada. Heade inimeste abiga pakume vähemalt 100 kanale, kes on väheneva munemisvõime tõttu munatöösturi jaoks väärtusetuks muutunud ja keda ootaks novembris ees hukkamine, uue võimaluse elu nautida, viies nad elama kodudesse üle Eesti. Seal teevad nad oma elu esimesed sammud maapinnal, tunnevad värsket õhku ja päikesepaistet ning tuult oma sulgedel ja kuulevad looduse helisid. Nad ei ole kunagi varem midagi sellist kogenud. Enam ei kosta nende kõrvu päevast päeva vaid sadade teiste kanade kaagutamine ja silmi ärritava ammoniaagihaisu asemel saavad uues kodus mulla ja muru lõhna tunda.

kanade päästeaktsioon

Tasapisi harjuvad linnud oma uue koduga ja igaühel ilmnevad tema iseloomuomadused, mõni neist võib isegi inimesi usaldama hakata ja paitusi ning süles olemist nautida. Aga mis peamine, neil kõigil oleks siis võimalus vabalt tiibu sirutada, liikuda, päikest nautida, mullas kraapida, toitu otsida, pesal istuda ja liivavanne võtta nii palju, kui hing ihaldab. Enam ei sõltu nende olendite väärtus sellest, kui palju mune nad toodavad, vaid saavad hoolt ja armastust lihtsalt selle eest, et on kanad, kes väärivad loomulikke elutingimusi nagu kõik teised loomadki.

 

Need 176 kana aitavad jutustada puurikanade lugu ning näidata inimestele, kui õnnetu nende saatus on. Projekti oluliseks osaks on valguse heitmine varjatud puurikanalatele ja lindude elutingimuste heaoluprobleemidele, kes elavad kitsas puuris umbes A4 suurusel pinnal. Vastasel juhul hukataks need linnud vaikuses ja keegi ei kuuleks nende kannatusi. Ärme lase sel juhtuda – toome need nähtamatud loomad nähtavale. Jaga ja anneta juba täna!

Tagasi