Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 181 620 €
Annetajatelt 2 954 126 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 007.40 €
436 annetust
15 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Aktiivsete Kodanike Fond toetab Loomus ja loomade huvikaitset

10.03.2023

Aktiivsete Kodanike Fond toetab Loomus ja loomade huvikaitset

Viime 1.03.2024 – 30.04.2024 Aktiivsete Kodanike Fondi toetuse abil läbi projekti: “Loomade eestkoste valdkonna huvikaitse arendamine”. Toetus on seitsmendast taotlusvoorust Eesti vabaühenduste väikeprojektidele ning mille eesmärk oli vabakonna suurem võimekus ja jätkusuutlikkus. Toetuse summa Loomusele on 20 000 eurot.

Loomus on loodud eelkõige huvikaitsega tegeleva organisatsioonina. See on aastaid olnud Loomuse fookuses nii Eesti kui ka Euroopa tasandil, ent kuna viimase paari aasta jooksul on organisatsiooni, sh eesotsa, tulnud hulgaliselt uusi inimesi, siis see on hetkel natuke fookusest kõrvale jäänud. Varem tegutsenud liikmed küll aeg-ajalt osalevad organisatsiooni töös, ent igapäevasest tegevusest on nad kõrvale astunud. Seetõttu on organisatsioonis palju sellist teadmist, mida me täies mahus ei kasuta. Projekti eesmärk ongi Loomuse ja loomade eestkoste valdkonna huvikaitselise tegevuse tugevdamine läbi kogemuste ja teadmiste jagamise ning kaasamise. Projekti juhivad Loomuse juhatuse liige ja programmi- ja projektijuht Anu Tensing ja kommunikatsioonijuht Farištamo Eller.

Suured tänud Aktiivsete Kodanike Fondile toetuse eest ja täname loomulikult sügavalt kõiki meie annetajad tänu, kellele me saamegi kõik koos teha maailma iga päev natuke loomasõbralikumaks.

Kui Sinagi soovid Loomuse tegevust toetada või vormistada püsiannetuse, siis saad seda teha “Ma armastan aidata” keskkonnas.

Tagasi