Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 293 677 €
Annetajatelt 3 066 183 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomuse uudiskiri – juuli 2022

05.08.2022

Juulikuu uudiskirjas räägime vibujahist, taimse piima väljakutsest, Arvamusfestivalist ja muust põnevast!

Anna oma allkiri vibujahi vastu!

Tänaseks on Loomuse vibujahivastasele petitsioonile alla kirjutatud juba ligi 3000 korda. Aitäh kõigile, kes on üles näidanud oma toetust vibujahi keelustamisele Eestis! Kui Sa ei ole veel alla kirjutanud, siis saad seda teha SIIN.

Juunis teatas Siseministeerium, et nad on nõus arutama Eesti Jahimeeste Seltsi ettepanekut lubada jahipidamisel öösihikut. Öösihiku seadustamine vajab väga selget mõjuanalüüsi neutraalsetelt osapooltelt ning arutelu kõigi osapooltega, kus ka Eesti loomakaitse- ja keskkonnaorganisatsioonid on kaasatud. Loe Loomuse pöördumist Siseministeeriumi poole SIIN.

Eile käis TV3-s Seitsmetes uudistes külas Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller, kes rääkis, miks me oleme vastu vibujahile ning miks tuleks see julm meelelahutusviis keelustada. Vaata järele SIIN.

Loe ka viimast vibujahi uudiskirja >

Toeta annetusalgatust “Aita lõpetada vibujaht Eestis!” >

Võta vastu taimse piima väljakutse!

Taimse piima väljakutse tuleb taas ja seekord lausa 31-päevane! Kutsume kõiki kogu augustikuu jooksul loobuma piimatoodetest ning asendama need taimsete alternatiividega. Kui väljakutse on läbi ja kätte on jõudnud september, siis julgustame kõiki jätkama samas vaimus ning jätma loomsed piimatooted igaveseks oma toidulaualt.

Väljakutse jooksul saadame liitujatele kümmekond uudiskirja, kus leiab retsepte, tootesoovitusi, huvitavat lugemist piimast ja muud. Väljakutset toetab rahvusvaheline veganorganisatsioon VegFund.

Loe lähemalt ja liitu väljakutsega >

Liitu Facebookis üritusega “Taimse piima väljakutse 2022” >

Loomus Arvamusfestivalil: kas loomaõiguslus on tegelikult radikaalne?

⏰ Millal-kus? 13. augustil 18.00 Paides
???? Mis? Kas loomaõiguslus on tegelikult radikaalne? (Ala “Õigus või õiglus?”)
???? Kes? Kadri Taperson, Tiit Maran, Grete Arro, Mihkel Kangur (Modereerib Farištamo Eller)

Loomadest hoolimine ja loomasõbralikkus ei kõla nagu eriti radikaalsed ideed, samas on teatud käitumisviise, mida mõistame täielikult hukka. Loomad meie ümber on igapäevane teema, samas on loomakaitseseadus sisuliselt ajale jalgu jäänud. Kutsume inimesi üles mõtlema järele ühiskonnas kehtivate normide ning nende puudujääkide üle, et mõista, millisteks muutusteks oleme üksikisikute ja ühiskonna tasemel valmis ning millisteks mitte — ja miks.

Alal “Õigus või õiglus?” võtavad lisas sõna ka Järvamaa Keskraamatukogu, Statistikaamet, Feministeerium ja Eesti Kohtud.

Loe lähemalt ja märgi end tulijaks >

Kuula ka Saara ja Farištamo vestlust samal teemal >

Ütleme”EI” loomkatsetele!

Euroopa Kemikaaliamet, keda toetavad Euroopa Komisjon ja nende apellatsiooninõukogu, nõuab uute loomkatsete tegemist koostisainetega, mida on aastaid ohutult kasutatud. Kui nii läheb, võidakse miljonite loomade peal teha julmi ja tarbetuid katseid. Euroopa kodanike rahvaalgatus „Julmust vältiv kosmeetika – loomkatsetevaba Euroopa“ ehk „Save Cruelty Free Cosmetics“ kutsub toetama loomkatsete keeldu kosmeetiktoodetel ja kõikide loomkatsete järkjärgulist lõpetamist Euroopa Liidus.

Allkirjade kogumine lõpeb juba augusti lõpus, st ainult natuke rohkem kui kuu on aega näidata oma toetust! Kokku on vaja saada vähemalt miljon allkirja ja praegu on koos juba üle 900 000 allkirja!

Oleme nõus Carolyniga – ilu ei nõua ohvreid, vaid hoolt ja armastus! Aitäh Carolynile ja kõikidele teistele toetajatele.

Anna oma toetusallkiri loomkatsetevaba Euroopa heaks >

Koos jätame karusnaha minevikku!

Üle 70 organisatsiooni üle Euroopa ja mujalt on tulnud kokku, et astuda suur samm loomasõbralikuma Euroopa ja maailma poole. Aitäh kõikidele tublidele organisatsioonidele ja aktivistidele!
Euroopa kodanikualgatusega “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe” kutsume ELi kodanikena komisjoni üles keelama seadusega kogu liidus:

  • pidada ja surmata loomi ainult või peamiselt karusnahatootmise eesmärgil;
  • lasta ELi turule kasvandustest pärit karusnahka ja sellist nahka sisaldavaid tooteid.

Algatusele on alla kirjutanud juba üle 220 000 Euroopa kodaniku. Kas Sina ka?

Anna oma allkiri karusnahavaba Euroopa heaks >

Loe ka, mis ja kes on Eurogroup for Animals >

Ma armastan aidata! Sina ka?

Tegutseme Loomuses iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt järjest loomasõbralikumaks. Kui soovid meie tegevusse panustada ning aidata meil loomade eest seista, toeta meie tegevust:

Aitäh, et oled loomade poolt! ????

Tagasi