Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 739 467 €
Annetajatelt 3 365 018 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

 • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
 • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
 • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
 • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomuse uudiskiri – juuni 2022 – lihavabad jaanid tulevad taas!

22.06.2022

Kutsume kaitsma julmusevaba ilu ja toetama karusloomafarmide keelustamist Euroopas ning räägime pesitsusrahust, tibudest, lihatööstusest ja muust!

LIHAVABAD JAANID TULEVAD TAAS! 

Jaanid on kohe ukse ees! Soovime kõigile loomasõbralikke vahvaid pühi!

Vaatame poes avatud meelega süüa ostes ringi , sest aina enam on võimalusi katta laud maitsvalt ja täistaimselt. Lisaks loomasõbralikkusele on selline valik ka loodus- ja keskkonnasõbralik, sest taimse toidu tootmiseks kulub märksa vähem ressursse kui loomse.Kutsume sind ka FB-i üritusel end osalejaks märkima ja meiega jagama, mida head taimset oled Sa jaanidel varasematel aastatel nosinud ning saama põnevaid mõtteid teistelt! 

PANEME PUNKTI KARUSNAHATÖÖSTUSELE EUROOPAS!

Eestis on loomade pidamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil on 2026. aasta 1. jaanuarist keelatud. Igal pool Euroopas aga veel ei ole. Kutsumegi koostöös loomakaitseorganisatsioonidega üle Euroopa toetama kodanikualgatust “Karusnahavaba Euroopa”, et lõpetada karusnahatööstus terves Euroopas.

Loomade suhtes äärmiselt julm tööstusharu on ka tohutu keskkonnamõjuga ja kujutab endast tõsist ohtu kohalikule elurikkusele, ka reostab karusnahatööstus maapinda mürgiste metallidega. Allkirjasta siin.

AITA VEEL OMA ALLKIRJAGA!

Anna oma allkiri kosmeetikatoodete loomkatsete keelu kaitseks! Küülikute, hiirte, rottide ja merisigade peal tehakse kosmeetikatööstuses igapäevaselt julmasid loomkatseid! Euroopas on hetkel loomkatsed keelatud, kuid SEE VÕIB KAHJUKS MUUTUDA!

Milliseid katseid loomadel tehakse?
Tiineid küülikuid sundsöödetakse kosmeetikatoodete koostisainetega ning tapetakse 28 päeva möödudes. Hiirtele hõõrutakse kosmeetikatoodete koostisaineid kõrvadele ja seejärel tapetakse 6 päeva möödudes. Rotte sunnitakse kosmeetikatoodete koostisaineid sööma ja sisse hingama ning 28 või 60 päeva möödudes nad tapetakse. Merisigade raseeritud naha peal jälgitakse allergiliste reaktsioonide teket ja seejärel nad tapetakse. Allkirjasta siin.

TOIMUS LOOMUSE VEGANKOKAKOOLITUS TOITLUSTUSVALDKONNA PROFESSIONAALIDELE

Tahame julgustada kokki katsetama erinevate vegantoodete ning vegantoitudega oma toitlustusettevõtetes ning laiendama oma menüüde vegan valikute osakaalu ning pakkuma oma klientidele nauditavat vegantoiduelamust. Selleks toimus 2. juunil 2022 Loomuse vegankokakoolitus toitlustusvaldkonna professionaalidele Tallinna Teeninduskoolis professionaalsete seadmetega varustatud õppeklassis.  

Täname osalejaid, koolitajaid Grete Millnerit ja Triin Tõnistet ning fotograafi Kadri Nikopensiusiust. Loe pikemalt siit.

RIIGI TASANDIL ON VAJA JÕULISEMALT HAKATA VAATAMA TULEVIKKU JA TOETAMA TAIMSEID VALIKUID!

Nii seakasvatuse kui ka laiemalt loomi kasutatava tööstuse pidev doteerimine ei ole tulevikku vaatav ega jätkusuutlik. Samuti ei toeta see hoolivama ühiskonna loomist. Olukorras, kus taimne toit on igas eas inimesele sobiv ja aitab säilitada hävima kippuvat keskkonda, pole põhjust ka veganpaanikat õhutada.

Tervise arengu instituut soovitab Eesti inimestel süüa vähem sea- ja veiseliha. Liiatigi on lihale alternatiivsete taimsete toodete turg näidanud juba aastaid suurt tõusutrendi. Eestil on palju eeliseid erinevate alternatiivide tootmiseks, kasutades selleks näiteks kaera või kaunvilju. Samal ajal näeme ka, et loomatööstus pole ilma tohutute suuremahuliste toetusteta jätkusuutlik. Ettevõtjatele suunatav abi peab lähtuma mitte ainult majanduslikest ja ühiskondlikest vaid ka keskkonna- ja terviseaspektidest. Loe Loomuse avalikku kirja maaeluministeeriumile.

LÕPETAME KUKKTIBUDE GAASITAMISE JA HAKKIMISE EUROOPA LIIDUS

Euroopa Liidus hävitatakse gaasitades või purustades igal aastal hinnanguliselt 330 miljonit kukktibu ja 40 miljonit emaspardipoega. Avatud kirja eesmärk on saavutada eelseisvate loomade heaolu käsitlevate õigusaktide läbivaatamise raames nii tibude kui ka pardipoegade tapmise keelu kehtestamine.

Nõuame koos teiste organisatsioonidega kukktibude gaasitamise ja purustamise lõpetamist munatööstuses, sest alternatiiv on olemas. Avalikule kirjale alla kirjutanud organisatsioonid leiavad, et praegu on hea võimalus saavutada tibude hävitamise asendamine alternatiivse meetodiga, kus tibude sugu määratakse kindlaks juba enne nende koorumist (ovosexing methods). Kaks liikmesriiki, Prantsusmaa ja Saksamaa on juba keelustanud tibude tapmise, sest on olemas meetod määrata tibude sugu ja teha vahet isaste ja emaste tibude vahel juba inkubatsiooniperioodi alguses. Loe pikemalt siit.

LOOMADEL-LINDUDEL ON POJAD PESADES

Eile algas juba suvi, kuid osadel lindudel-loomadel on pojad ikka pesades. Kevadsuvisel ajal ei tohi metsi raiuda. Siiski on Eesti metsades raierahu pidamine suures osas veel vabatahtlik, mistõttu teevad paljud organisatsioonid tööd, et pesitsurahu saabuks kõigisse Eesti metsadesse kogu pesitsusajaks. Loe pikemalt siit.

Mis moodi pesitsusrahu pidada?
Pesitsusperioodil tuleb hoiduda metsaraiest, aias puude, põõsaste ja hekkide pügamisest. Samuti tuleb puutumata jätta oksa- ja risukuhjad, kuhu linnud võivad pesa teha. Heinateo võiks lükata suve teise poolde. Vältimatu niitmisvajaduse korral tuleks seda teha ala keskelt äärte poole. Kassidele on lennuvõimetud linnupojad kerge saak, seepärast tuleb oma lemmikloomad hoida toas või õues range järelevalve all.
Joonistas Piret Räni.

AITÄH, ET OLED LOOMADE POOLT!

Kui Sa ei ole veel Loomuse püsiannetaja, ent sooviksid meid iga kuu natuke aidata, siis saad hakata püsiannetajaks Ma armastan aidata annetuskeskkonnas. Püsiannetajaks hakkamine on imelihtne:

 1. Mine lehele: armastanaidata.ee/loomus.
 2. Vali “Annetan raha” alt “Püsiannetus”.
 3. Vali summa: 5€, 10€, 15€ või sisesta summa ise.
 4. Vali pank ja Sind suunatakse otse panka.
 5. Logi sisse ja kinnita.

KUIDAS SINU ANNETUS AITAB? Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse meelelahutuses, ilutööstuses, karusnaha tootmiseks ja põllumajanduses, sh kalad.

 • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
 • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
 • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
 • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää farmiloomade varjupaigas elavaid loomi.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakkagi takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda. Me ei saa öelda, et looma kannatuse ärahoidmine poleks väärt tööd või muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse aitab luua hoolivamat maailma. Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Tagasi