Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 393 431 €
Annetajatelt 3 165 937 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomuse vabatahtlikud: Sanne

27.06.2022

Juba väga noorest east saati on inimesed kutsunud mind maailmaparandajaks. Seda küll alati halvustavalt, kuigi ma ei mõistnud, miks see halb on. Eelteismeeas, kui hakati tihedamini küsima kelleks saada tahan, tekkiski mul natuke trotslik mõte, et ma tahan muuta maailma – kasvõi ühe inimese maailma. Enne veganiks hakkamist oli mu teekond selle unistuseni veel segane, umbmäärane, ent muutes iseenda maailma loomasõbralikuks, sain aru, kuhu sammud seada.

Loomuses olen tegutsenud veel päris lühikest aega. Eelmise aasta augustis, kui Hiiumaal suvitamas käisin, läksin esimest korda Loomuse üritusele – Hiiumaa vegan potluckile. Kui üritusel veganlusest vestlesime, siis mainisin, et olen tahtnud tegeleda aktivismiga, aga ei tea ega oska kusagilt alustada, mille peale Annaliisa julgustas mind liituma Loomuse vabatahtlikega. Nii saigi minust Loomuse vabatahtlik ja esimesed sammud unistuseni astutud.

Loomuse vabatahtlikuks hakates algul muretsesin, et äkki mul ei ole midagi panustada. Kiirelt aga õppisin, et kaasa lüüa on võimalik täpselt nii palju, kui suudad, väikeste ja suurte asjadega. Kellelgi ei ole sinule tohutuid ebarealistlikke ootusi ja liikmeskond on sealjuures äärmiselt toetav, mida hindan väga kõrgelt. Vabatahtlikuna olen aidanud Eestisse tuua kampaaniat “Diet Change not Climate Change”, mille raames sai hiljuti ka esitatud projekt, et alustada ürituste seeriat, mille eesmärk, rahastuse saamise korral, on viia rohkem vegansõnumit ka väiksematesse Eesti nurkadesse. Selle projekti kirjutamise ajal astusin ka Loomuse liikmeks. Väiksemamahuliselt olen tõlkinud mõned artiklid eesti või inglise keelde ning loonud retsepte. Kuna söögitegemisse suhtun kirega, siis positiivne tagasiside retseptidele on alati mind kõige rohkem rõõmustanud.

Loomuses vabatahtlikuna olen saanud juurde enesekindlust ning õppinud erinevaid aktivismi vorme. Olen ka veganluse ja loomatööstuse kohta palju juurde õppinud ning oskan teemadest rohkem rääkida. Minu elu on rikastunud uute inimeste, kogemuste ja teadmistega. Ma olen leidnud endas kire ja elu eesmärgi – aidata loomi. Minu jaoks on äärmiselt oluline vabatahtlikuna, et saan oma elu üle uhke olla, teades, et olen õigel pool ajalugu.

Väljaspool Loomust olen ma verivärske jurist. Vabal ajal meeldib mulle tegeleda loovate asjadega – luuletada, joonistada, kududa. Kodus elab mul ka kass Miisu, kelle peakest iga päev musitan. Teda vaadates ja nähes, kuidas tal on omad tunded ja hirmud, mõtted ja unistused, lemmiktegevused ja lemmikmänguasjad, mõistan, kui oluline on loomi austada inimestega võrdselt.

Minu soovitus ja soov inimestele on mitte peljata olla tüütu vegan. Ole uhke, kui keegi nimetab sind tüütuks veganiks. Ole kõige tüütum vegan, kes siin maailmas kunagi eksisteerinud on. Ole nii tüütu, et sul endal tuleb ka kopp ette. Nii me muudame maailma.

Tagasi