Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 373 031 €
Annetajatelt 3 145 537 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Seitsmes loomaõiguste konverents Tallinnas: loomaõiguslus keskkonnakriisis

09.04.2022

Loomaõiguste konverents toimub juba seitsmendat korda, sel aastal hübriidvormis, 6.-7. mail Tallinna Botaanikaaias, ja Zoomi vahendusel. Konverents “Loomaõiguslus keskkonnakriisis” keskendub keskkonnakaitse ja loomaõigusluse ühisosadele ning konfliktidele.

Üleilmse keskkonnakriisi raames räägitakse aina enam loomade tarbimisest ja kasutamisest kui ühest peamisest kriisi süvendavast tegurist. Sealjuures jäävad loomade õigused debatist kõrvale, sest keskkonnateemasid käsitletakse enamasti lähtuvalt inimkesksest maailmavaatest. Konverentsi peakorraldaja Saara Mildebergi sõnul kutsutakse loomseid tooteid küll üles vähem tarbima, kuid mitte loomade kannatuste, vaid inimkonna elus püsimise kaalutlustel. “Loomade õigused on erinevates soovitustes peaaegu kajastamata kategooria. Meie eesmärk on ühendada loomade õigused keskkonna jätkusuutlikkuse diskursusega,” lisab Mildeberg.

“Konverents käib algusest peale ajaga kaasas. Eesmärk on kajastada teemasid, mis on kriitilistes loomauuringutes ja sellega seoses ka ühiskondlikes arengutes kuumad ja olulised,” ütles Loomuse asutaja Kadri Taperson. “Konverentsi eesmärk on edastada sõnum, et kõik on omavahel seotud – kliimamuutused ja ühiskondlik areng, sealjuures ka erinevate liikidega koostoimimine,” lisas Taperson.

Ettekanded jagunevad nelja teema vahel: loomade õiguste eest võitlevate liikumiste minevik ja tulevik maailma eri paigus, jahipidamine, loomade õigused kliimamuutuste kontekstis ja eetiline veganlus tarbimisühiskonnas. Kõik huvilised saavad konverentsi ülekannet jälgida ka veebis.Konverentsi korraldajad on Loomus ja Eesti Vegan Selts. Konverentsi korraldamist toetab VegFund. Konverentsi kuulamine veebis on kõigile tasuta. Kohapeal osalemise eest ootame väikest tasu summas 5 eurot päeva eest ja konverentsil pakutav toit on täistaimne ehk vegan.

Loe lähemalt kodulehelt või Facebookist ja registreeri siin.

Tagasi