Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 181 620 €
Annetajatelt 2 954 126 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 007.40 €
436 annetust
15 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Taimsed Valikud: neli põhjust, miks pakkuda söögikohas rohkem veganvalikuid

09.03.2023

Vegantoit on tänapäeval muutumas üha populaarsemaks ja ka söögikohad on trendiga kaasa tulemas. Praeguseks on liitunud Taimsete Valikute programmiga ligi 80 kohvikut ja restorani üle Eesti. Programmiga liitunud söögikohtades saab igapäevaselt mitmekülgset vegantoitu, st vegantoitu eelistav klient saab sama hea kogemuse kui kõik teised. Ent siiski on meist vast mitmed sattunud ka juhuslikult söögikohta, kus ei ole ühtegi veganvalikut.

Siinkohal toome neli põhjust, miks söögikohad peaks rohkem pakkuma veganvalikuid:

1. Vegantoit on kooskõlas tarbijatrendidega. Paljude tarbijate jaoks on üha olulisemad teemad keskkond, jätkusuutlikkus ja muidugi ka loomade. Loe näiteks lähemalt toidu ja keskkonna vahelisest seosest siin.

2. Vegantoit on põnev ja maitsev. Hästi valmistatud vegantoit maitseb kõigile. Tänapäeval on turul palju põnevaid ja uudseid vegantooteid, mis tihtipeale pakuvad isegi rohkem huvi mitteveganitele. Näiteks Mati Foods toodab taimset alternatiivi kanalihale, mida sai veebruarikuus ka Rohe Kohvikus proovida. Vaata klientide tagasisidet siin.

3. Veganvalikute puudumine võib kliente peletada. Toidukohad, mis ei arvesta muutustega klientide eelistustes, võivad ilma jääda suurest osast klientidest. Taimsete valikute menüüsse lisamine ei peleta kliente, küll aga võib nende puudumine olla paljude jaoks oluliseks piiranguks. Näiteks, kui on seltskonnas üks vegan, siis valitakse ikka vegansõbralik söögikoht.

4. Vegantoit sobib ka allergikutele. Tihtipeale teevad inimesed valiku vegantoidu poole just seetõttu, et nad on mõne toiduaine vastu allergiline või tundlik, nt laktoos, mida vegantoidus ei ole. Liha- ja piimatooted on üldiselt ka raskemini seeditavad kui taimne toit. Vegantoitumisest saab lugeda näiteks Eesti Vegan Seltsi lehelt.

Kui Sa soovid toetada Loomuse veganprogrammi Taimsed Valikud, siis toeta siin samas keskkonnas annetusalgatust "TAIM for change: taimsed valikud igas Eesti nurgas".

Tagasi