Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Veganaktivistid rõõmustavad: huvi vegantoidu vastu aina kasvab

18.11.2022

Täna, 1. novembril algas taas paljude veganite lemmikkuu, sest november on ju vegankuu.

Siinkohal on paslik ka rõõmustada selle üle, et Eesti suurima vegangrupiga Facebookis Jah, see on vegan on juba liitunud üle 30 000 vegantoiduhuvilise. Gruppi on teretulnud kõik, kes tunnevad vegantoidu vastu huvi, sest grupis jagatakse toidupilte, retsepte, tootesoovitusi, muljeid vegantoidust söögikohtades ja nippe vegankokkamisteks.

Facebookist leiab veel mitmeid vegangruppe, näiteks Eesti veganid, kus on ligi 10 000 liiget, ning piirkondlikud nagu Tallinna veganid ja Tartu veganid. Lisaks on olemas ka ostu-müügigrupp vegantoodetele Vegan turuvarblane ja ilutoodetele keskenduv Vegan kosmeetika.

“Meil on väga hea meel, et vegantoit nii paljudele huvi pakub,” rõõmustab Loomuse veganprogrammi Taimsed Valikud juht Anu Tensing. “Näeme selgelt, kuidas huvi vegantoidu vastu on kasvanud ja kasvab iga päevaga veelgi. Kui mõelda tagasi kasvõi vaid mõned aastad, siis näiteks taimsed piimaalternatiivid olid pigem haruldased, ent veel sel suvel lugesime kokku üle 120 erineva taimse piima sordi Eesti turul, lisaks ka rohkelt alternatiive teistele piimatoodetele nagu jogurt ja juust.” 

Tavaliselt toimub novembris ka Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, ent sel aastal peeti Veganmess natuke varem, 22. oktoobril. Messil pakuti taimset söögi- ja tarbekaupa, valmistooteid ja tooraineid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimusid põnevad ettekanded ja arutelud. Esmakordselt viidi messil läbi heategevuslik flash tattoo sündmus, mille käigus said soovijad tätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil toetada Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU. Messil osales ligi 70 kauplejat ja organisatsiooni ning seda külastas 2700 inimest Eestist ja välismaalt. Veganmessi korraldasid turundusettevõte Vegekspert ja loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus.

Vegankuule on alguse pannud maailma vanim veganlust edendav heategevuslik organisatsioon The Vegan Society. The Vegan Society asutati 1944. aasta novembris, kui selle asutajaliikmed võtsid esimest korda kasutusele sõna “vegan”. 50 aastat peale asutamist 1. novembril 1994. aastal tähistati esimest korda veganpäeva, millest on ajapikku saanud vegankuu. Vegankuud tähistatakse igal aastal üle maailma eesmärgiga tähistada veganliikumist ja veganlust kõikidele huvilistele tutvustada.

Kui Sulle on veganlus veel võõras, siis kutsume liituma programmiga “10 nädalat veganluseni”. Programm on kõigile tasuta ja liitujaid ootavad kümne nädala jooksul lihtsad ja toitvad retseptid, tootesoovitused, abistavad näpunäited, toitumisalane informatsioon registreeritud dietoloogilt ja palju muud. Programmi tõid Eestisse loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud. Programm on veel ligi 50 riigis üle maailma ja kokku on programmiga maailmas liitunud üle miljoni inimese.

Tagasi