Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 739 467 €
Annetajatelt 3 365 018 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 088.35 €
148 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomus ja Taimsed Valikud kutsuvad augustikuus mõtlema keskkonnale ning vastu võtma 31-päevast taimse piima väljakutset

26.07.2023

Üle maailma tähistatakse 22. augustil taimse piima päeva, mistõttu kutsuvad Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud selgi aastal vastu võtma 31-päevast taimse piima väljakutset ehk loobuma loomsetest piimatoodetest terveks augustikuuks ning asendama need taimsete alternatiividega.

Väljakutset korraldavad MTÜ Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud juba kolmandat aastat ja sel aastal keskendub väljakutse loomse piima ja selle taimsete alternatiivide keskkonnamõjule.

“Keskkonnahoid ja jätkusuutlikkus ning sellega seotud toiduvalikud on iga aastaga aina aktuaalsemaks muutunud, mistõttu on oluline sellest rääkida ka piimavaliku juures,” põhjendab Loomuse juhatuse liige ja Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing. “Numbrid näitavad selgelt, et taimsed alternatiivid on targem valik kui loomapiim.”  

Näiteks liitri lehmapiima tootmiseks kulub 628 liitrit vett ja selle tootmine tekitab 3,2 kg süsihappegaasi. Isegi mandlipiim, mis kulutab taimsetest piimadest kõige rohkem tootmisel vett, kulutab vaid 60% lehmapiima veekasutusest. Taimsete piimade seas suurim saastaja riisipiim ei tekita isegi 40% heitkoguseid võrreldes sellega, mis lehmapiim tekitab.

Väljakutse kestab terve augusti ning selle jooksul tarbivad osalejad loomsete piimatoodete asemel taimseid piimaalternatiive. Selleks, et väljakutse oleks jõukohane ja põnev kõigile, saavad liitunud huvilised augusti jooksul kümmekond uudiskirja, mis tutvustavad taimsete piimade maailma. Väljakutse algab küll 1. augustil, ent liituda saab ka hiljem. Julgustame kõiki tarbima taimseid alternatiive ka pärast väljakutse lõppu ning loobuma loomsetest piimatoodetest jäädavalt.

Väljakutse saab vastu võtta siin: https://forms.gle/ZNiJty9QWdrKYhoj8.

Liitu Facebooki üritusega siin: https://fb.me/e/3KHEno03M

Tagasi