Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 076.96 €
146 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomuse ja Eesti Loomakaitse Seltsi kohtumine justiitsministri Kalle Laanetiga

26.07.2023

Teisipäeval käisid Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller ja Eesti Loomakaitse Seltsi esindaja Geit koos jurist Anneli Valgmaaga kohtumas justiitsministri.

Kohtumiseks saime hoogu mais toimunud Tiina Toometi ja Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatud Esimeselt Sõltmatult Loomafoorumilt, kuhu tulid kokku eri valdkonna spetsialistid. Üritusel leiti üheskoos, et loomade käsitlemine Eesti seaduses üksnes inimesele toodava kasu järgi on ajale jalgu jäänud. Loom ei ole inimese teenistuses olev objekt (ese, vara, toit või meelelahutus), vaid eraldiseisev indiviid.

Ministriga arutasime:

  • Loomade käsitlust peab seaduses muutma. Seaduses peab olema selgelt kirjas, et loom ei ole asi. Selline lause on seaduses välja toodud nt Saksamaal, Parntsusmaal, Austrias, Šveitsis, Hollandis, Belgias, Hispaanias, Tšehhis. Meie seaduseruumis annab loomadele väärtuse tema kasu inimesele, loomal endal puudub väärtus. See suunab olulisi otsuseid ja inimeste üldist suhtumist.
  • Loomakaitseorgidel peaks olema õigus haldusakte vaidlustada kohtus. Sarnaselt keskkonnaorganisatsioonidega võiks olla loomakaitseorganisatsioonidel õigus vaidlustada haldusakte. Loomakaitseorganisatsioonid puutuvad kokku omanikega, kes hoiavad oma loomi väga halbades tingimustes, kuid seaduse järgi ei saa nad midagi teha, kui ametnikud midagi ette ei võta.

Kokkuvõttes jäi kõlama, et on vaja muutust nii seadustes kui mõttemaailmas, sest loomad on tundevõimelised ja neil on õigus väärikale elule. Justiitsminister Kalle Laanet võttis kohtumie kokku: “Ühiskond on jõudnud sinna, et loomade heaolu on muutunud ja muutumas iga päevaga üha olulisemaks. Ilmselt on ka õige aeg tõstatada debatt loomade õiguste üle.”

Tagasi