Eesti sünnitusmajade toetusfondi abil saab iga elustamist vajav vastsündinu parima hoole!

Eesti sünnitusmajade toetusfondi abil saab iga elustamist vajav vastsündinu parima hoole!

Kuidas su annetus aitab? »

576 annetust 15 688.29 / 16 780.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eestis sünnib aastas u 13 000 last, nendest 5-8 % vajab sünni juures elustamist. Lapse kriitilisest seisundist välja toomise õnnestumiseks parimal võimalikul moel on tarvis sünnitusmajade personalil elustamisoskusi treenida. 

16.aprillil 2019 sai Pelgulinna Sünnitusmaja endale uue kõrgtehnoloogilise vastsündinut imiteeriva simulaatori. Pelgulinna Simulatsioonikeskus oma 8-liikmelise meeskonnaga korraldab selle simulaatori abil vastsündinu elustamiskoolitusi üle Eesti erinevates sünnitusosakondades.

Kõrgtehnoloogiline simulaator Super Tory võimaldab harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Kuna simulaator imiteerib suurepäraselt reaalset vastsündinud patsienti (nutab, läheb näost siniseks, hingab raskendatult jne), saab selle abil harjutada nii meditsiinimeeskonna koostööd, rolle abi andmisel ja infovahetust kui ka testida töökeskkonna praktilisust ja juhendite toimivust.

Simulatsioonimeeskond koolitab sünnitusosakondi nende enda keskkonnas, et personal saaks harjutada meeskonnatööd ning harjutada eluohtlikke olukordi just enda sünnitusosakonna ruumides.

Ma Armastan Aidata annetuskeskkonna toetust kasutame vastsündinute elustamiskoolituste läbiviimiseks Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga liitunud haiglates ning ka teistes, kes selleks soovi avaldavad. Sel aastal saame seda tänu headele annetajatele koolituse võimaldada vähemalt 7-le sünnitusosakonnale! 

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

15 688.29 / 16 780.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Artiklid