Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 713 787 €
Annetajatelt 3 339 338 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Vähiliit: terve Eestiga vähi vastu!

Eesti Vähiliit: terve Eestiga vähi vastu!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
8 199.88 €
181 annetust
100 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Vähiliidul on eesmärk osta mobiilne kompuutertomograaf. 2022. aastal käivitas Vähiliit  kampaania mobiilse kompuutertomograafi soetamiseks, mis võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringut kui ka teisi eriarstide määratud kompuuteruuringuid teha inimese elukoha lähedal, väljaspool suurlinnu ja meditsiinikeskusi. Mobiilne kompuutertomograaf aitab avastada vähki varajases staadiumis.

Kompuutertomograafia, mis tagab patsiendile madala kiirgusdoosi, on asendamatu vähi diagnostikas ning väga efektiivne ka  ägedate haigusjuhtude ja suurte traumade korral. Kompuutertomograafia saab teha vaid mõnekümne sekundiga inimese kehast kihilisi ülesvõtteid. Nii saab kiiresti ja tõhusalt läbi uurida suuri kehapiirkondi ja avastada potentsiaalselt eluohtlikke seisundeid. Vähki on võimalik avastada enne sümptomite ilmnemist ja tänu sellele alustada ravi väga varajases staadiumis kui on võimalik vähist tervistuda. 

Mobiilne kompuutertomograaf hakkab sõitma mööda Eestimaad, et kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist arsti juurde. Kahjuks enamikes Eesti väikelinnades erialaarstide vastuvõtte ei toimu ja inimesed ei pääse õigeaegselt arsti juurde.

Hoolitseme üksteise eest, sest ainult üheskoos suudame muuta maailma paremaks. Kõige suurem väärtus on inimene, terve Inimene. 

Sinu annetus aitab kaasa, et vajalikke uuringuid saaks teha kodukohale veelgi lähemal ja avastada vähk võimalikult varases staadiumis. Oleme tänulikud iga annetuse eest!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Tänu heldele annetusele jõuab mobiilne kompuutertomograaf sügisel Eestisse

06.03.2024

Eesti Vähiliit sai P&E Foundation MTÜ poolt miljonieurose annetuse, et osta vähiennetuseks hädavajalik mobiilne kompuutertomograaf. Tegu on Eesti ajaloos erakordse annetusega, mis loob vähktõve varajase avastamise võimaluse ka kõige väiksematesse paikadesse üle Eesti.

"See on täiesti enneolematu hetk Eesti Vähiliidu ning kogu Eesti rahva jaoks. Saadud miljon eurot annetust võimaldab vähiliidul osta veel sellel aastal uue kõrgetasemelise mobiilse kompuutertomograafi, mis muudab vähi diagnoosimise ja ravi täpsemaks, kuna võimaldab vähki väga varases staadiumis avastada. Oleme äärmiselt tänulikud kõigile, kes on meie missioonile kaasa aidanud, see annab meile palju jõudu edasiseks vähktõve vastu võitlemiseks," sõnas Eesti Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt.

Tegemist on heategevusfondi P & E Foundation MTÜ esimese toetusotsusega. "Meie jaoks on see erilise tähtsusega, et saame oma esimese annetuse suunata vähi ennetamisele ja varajasele avastamisele. Oluline on ka see, et mobiilne kompuutertomograaf jõuab inimesteni üle Eesti – nii väikelinnadesse kui ka saartele," ütles heategevusfondi üks asutajatest Eve Piilmann.

P & E Foundation on perekondliku taustaga heategevuslik algatus, mis loodi sooviga anda panus Eesti arengusse, et inimesed saaksid elada tervemalt ning looduslähedasemalt. «Fondi fookuses on suure mõjuga algatused, eelkõige tervishoiu ja keskkonnavaldkonnas. Meie eesmärk on aidata igal aastal ellu viia vähemalt üks projekt, mida omalt poolt toetame investeeringu rahastuse ja vajadusel projektinõustamisega,» sõnas fondi tegevjuht Kersti Ojala.

Ajal, mil Euroopas on enamike vähidiagnooside arv stabiilne või languses, on Eestis kopsu- ja pankreasevähki haigestumus ja suremus tõusuteel, seda eriti naistel. Mõlemad vähiliigid arenevad tihti ilma sümptomiteta, need diagnoositakse sageli alles kaugele arenenud staadiumis. "Pahaloomulistest kasvajatest on kopsuvähk meestel sageduselt teisel ja naistel neljandal kohal. Igal aastal diagnoositakse Eestis kopsuvähk ligi 850 inimesel – umbes 600 mehel ja 250 naisel. Ligikaudu 40 protsendil juhtudest diagnoositakse kopsuvähk regionaalselt või kaugele levinud staadiumis, silma torkab tõusutrend mittesuitsetajate kopsuvähki haigestumises," selgitas Eesti Vähiliidu president dr Vahur Valvere.

Uus kompuutertomograaf võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringuid kui ka teisi eriarstide määratud uuringuid teha inimeste elukoha lähedal nii suuremates tõmbekeskustes kui ka maapiirkondades. See on väga efektiivne uuringuks ka ägedate haigusjuhtude ja suurte traumade korral.

Kompuutertomograaf teeb vaid mõnekümne sekundiga inimese kehast palju kihilisi ülesvõtteid, võimaldades kiiresti ja tõhusalt läbi uurida suuri kehapiirkondi ja avastada potentsiaalselt eluohtlikke seisundeid. Vähki on võimalik avastada enne sümptomite ilmnemist, tänu sellele saab alustada ravi väga varajases staadiumis, mil on võimalik vähist terveneda. Uue kompuutertomograafi kasutamisega kaasneb madal kiirgusdoos, mis on ligi kümme korda väiksem kui enamikel praegu kasutusel olevatel kompuutertomograafidel.

Mobiilne kompuutertomograaf hakkab sõitma mööda Eestimaad, et kiirendada inimeste õigel ajal jõudmist arsti juurde. Tervisekassa juhi Rain Laane sõnul on haiguste ennetamine ja varajane avastamine parim investeering, mis aitab päästa elusid ning suurendada inimeste tervena elatud aastate arvu. "Tänasel päeval on meil kolm riiklikku vähi sõeluuringut: rinnavähi, emakakaelavähi ja jämesoolevähi sõeluuringud. Aasta-aastalt on paranenud kõigi kolme hõlmatuse näitajad. Koostöös tervisevaldkonna osapooltega töötame lisaks uute sõeluuringute käivitamise nimel, sh kopsuvähi sõeluuring. Tunnustame vähiliitu suure panuse eest inimeste elude kaitseks," ütles Laane.

Eesti Vähiliit alustas 2022. aastal koostöös TV3-ga heategevussaate «Tantsud tähtedega» raames raha kogumist mobiilse kompuutertomograafi ostmiseks. Tänu heategevuslikule tantsusaatele, Swedbanki annetuskeskkonnale, firmadele ja eraannetustele ning oksjonile 500 kleiti on juba kogutud üle 321 000 euro. Oleme kõigile toetajatele südamest tänulikud. Mobiilse kompuutertomograafi maksumus on ligikaudu 1,5 miljonit eurot. Väga suur osa rahast oli veel puudu. Eesti Vähiliidul oleks kulunud kindlasti veel aastaid, et osta kõrgetasemeline mobiilne kompuutertomograaf, kui ei oleks appi tulnud    P & E Foundation MTÜ. Kui palju elusid oleks aga jäänud nende aastatega päästmata?

See annetus ei ole kingitus mitte ainult Eesti Vähiliidule, vaid kogu Eesti rahvale. Nüüd saame vähi vastu senisest tõhusamalt võidelda üle Eesti. Üheskoos muudame Eestimaa tervemaks.

Tagasi