Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Elu Dementsusega: tulevik on mäletamist väärt

MTÜ Elu Dementsusega: tulevik on mäletamist väärt

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
2 339.23 €
91 annetust
6 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Alzheimer Europe andmetel võis 2018. aastal olla Eestis dementsusega inimesi ligikaudu 22 942. Iga 20 aastaga see arv pea kahekordistub.

Ehkki dementsus esineb enamasti vanemaealistel, ei ole see vananemise loomulik osa. Tegu on vaimse võimekuse (nt mälu, tähelepanu, loogiline arutlemine, tegevuste planeerimine) järk-järgulise haigusliku langusega, mille tagajärjel väheneb inimese igapäevane toimetulek ja heaolu. Haigus võib tekitada suhtlemisraskusi, mille tagajärjel on näiteks kodust välja saamine piiratud. Kuna dementsusega inimene ei tule igapäevaeluga enam sama hästi toime kui varem, häirib see ka tema lähedaste elukvaliteeti.

Sinu annetus aitab muuta rõõmsamaks ja tegusamaks dementsusega inimeste ja nende lähedaste elu. MTÜ Elu dementsusega korraldab annetuste toel mälukohvikuid, kus dementsussündroomiga inimesed saavad turvaliselt ühistegevustes osaleda.

Mälukohvikutes saavad inimesed, kelle vaimse võimekuse langus on algusjärgus, regulaarselt suhelda ja turvaliselt osaleda ühistes tegevustes. Mälukohvikud on toimunud paikades üle Eesti.

Annetused aitavad katta mälukohvikute korraldamiskulusid, vajadusel osalustasusid dementsusega inimestele (nt piletid näitustele) ning tasusid kutsutud külalistele.
MTÜ Elu Dementsusega peamine ülesanne on dementsusega inimeste ja nende lähedaste huvide kaitsmine ja toetamine, et keegi ei jääks oma murega üksi. Teadmine, et oleme saanud olla abiks juba vähemalt ühele inimesele, on meie jaoks edasiminek. Koos suudame rohkem!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Artiklid