Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 181 620 €
Annetajatelt 2 954 126 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Mondo Kriisifond – ulata abikäsi sõjas kannatanud inimestele ja piirkondadele

Mondo Kriisifond – ulata abikäsi sõjas kannatanud inimestele ja piirkondadele

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
114 352.79 €
2324 annetust
125 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Ehkki sõjad ja nende põhjused on erinevad, on suur osa maailma põgenikest sarnaste raskuste ees: toitu napib, meditsiiniabi on raskesti kättesaadav, paljudel pole korralikku eluaset ega võimalust teenida sissetulekut, laste haridustee katkeb. Kõigi nende probleemidega seisavad silmitsi ka Ukraina põgenikud. 

Mondo Kriisifond pakub sõja eest pagenutele ja kriisis kannatanutele hädavajalikku tuge – toiduabi ja hügieenipakke, psühholoogilist ning meditsiinilist tuge, võimalusi jätkata kooliteed, keele- ja arvutikoolitusi.

Mondo toetab:

  • Ukraina sõjapiirkondade inimesi ja sisepagulasi humanitaarabiga;
  • Ukraina purustatud kodude taastamist;
  • evakuatsioonide korraldamist ja kriisiinfo telefoniliinide tööd;
  • sõjas kannatanud inimestele psühholoogiliste ja juriidiliste teenuste andmist;
  • Ukraina haridusvõrgu taastamist;
  • Ukraina haridustöötajaid distantsõppe läbiviimiseks vajalike oskuste omandamisel.

85% Eestis kogutud toetustest suuname otse sihtriiki.

Mondo on aastate jooksul humanitaarabiga toetanud tuhandeid sõjapõgenikke nii Ukrainas, Süürias ja selle naaberriikides kui ka Ugandas. Oleme pakkunud humanitaarabi ka Jeemenis, kus 80% elanikkonnast on näljahäda äärel. 2022. aasta 24. veebruarist alates pakub Mondo kiireloomulist humanitaarabi peamiselt Ukrainas. 

Loe lisa MTÜ Mondo humanitaarabitegevuste kohta siit.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Kelli Eek: ""Ma armastan aidata" on annetuste kogumiseks läbipaistev ja usaldusväärne keskkond"

22.02.2023

"Seisame täna vastamisi suurte ülemaailmsete kriisidega, mis süvendavad veelgi juba eksisteerivat ebavõrdsust. Näeme Mondos, et Eesti inimesed hoolivad õiglasemast maailmast ning soovivad sellele kaasa aidata. Annetamine on üks lihtsamaid viise, kuidas panustada ja oma tuge näidata," ütleb MTÜ Mondo kommunikatsioonijuht Kelli Eek.

Ta toob välja, et "Ma armastan aidata" platvorm võimaldab organisatsioonil jõuda oma sõnumiga suure osani eestimaalastest ning annab ühtlasi inimestele võimaluse lihtsalt panustada. Lisaks on annetuskeskkonna kaudu tekkinud kogukond annetusi koguvatest ühingutest. "Minu jaoks on suur väärtus saada teistelt tuge ning nippe oma igapäevatöö korraldamiseks," ütleb Mondo kommunikatsioonijuht.

Orgnisatsioonina, mille tegevus püsib arvestataval määral annetuste najal, on Mondo jaoks väga oluline annetuste kogumise ja kasutamise läbipaistvus. Samu väärtusi kannab ka "Ma armastan aidata" keskkond. "Hindan väga, et "Ma armastan aidata" kaudu annetamine on usaldusväärne," märkis Kelli Eek.
 

2023. aastal "Ma armastan aidata" annetuskeskkond uueneb ning kõik vabaühendused on oodatud kandideerima. Lihtsa ankeedi saab täita aadressil armastanaidata.ee/liitumine ja sealt leiab ka vastused peamistele liitumist puudutavatele küsimustele. Liitumistaotlusi saab esitada kuni 3. märtsini!

Tagasi