Minu Unistuste Päev: "Emotsionaalne tugi on haigele lapsele ja tema lähedastele väga oluline, sest see annab uut jõudu haigusega võidelda, annab lootust ja usku paremasse homsesse."

28.04.2016

Millega tegeleb Minu Unistuste Päev?

Minu Unistuste Päev on  2011. aastal asutatud heategevusfond, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete Eesti laste unistusi. Fondi eesmärgiks on pakkuda nendele lastele ja vanematele emotsionaalset tuge. Meie põhitegevuseks on individuaalsete unistuste päevade korraldamine. See on päev, kus arsti poolt nomineeritud laps saab teha just neid tegevusi, mis talle kõige enam meeldivad või millest ta salamisi on unistanud. Samuti organiseerime lõbusaid ja harivaid grupiüritusi haiglates, et tuua rõõmu ja positiivseid elamusi ka nendele lastele, kes peavad haiglaseinte vahel oma päevi mööda saatma. Lisaks korraldab Minu Unistuste Päev põnevaid perepäevasid, kus pered saavad välja tulla oma igapäeva rutiinist, veeta koos lähedastega kvaliteetselt aega ning suhelda teiste peredega, kellel on sarnased mured.
 

Miks on teie teemale oluline tähelepanu pöörata?

Emotsionaalne tugi on haigele lapsele ja tema lähedastele väga oluline, sest see annab uut jõudu haigusega võidelda, annab lootust ja usku paremasse homsesse. Paljudel meie sihtrühma peredel puuduvad ka materjaalsed võimalused ning kogu nende aeg ja energia kulub igapäeva murede lahendamiseks. Meie roll on ulatada nendele lastele ja peredele abikäsi ning tuua nende ellu rohkem rõõmu ja naeru.
 

Mis on viimane tegevus või sündmus, mis toimus tänu annetajate abile?

Viimane sündmus, mis korraldati tänu MAA annetajatele oli teismelise Ann-Mari unistuste päev, mis toimus novembri lõpus 2015. aastal. Neiu suurimaks sooviks oli külastada Harry Potteri muuseumi Londonis. Täpsemalt saab sündmusest lugeda meie kodulehel.

Järgmine vahva üritus toimub 04.05 Tallinna Lastehaiglas, kus pisikesi patsiente külastab Teater Kohvris.

Eelmisel aastal viis Minu Unistuste Päev tänu headele toetajatele ellu 150 unistuste tegevust, neist 38 olid individuaalsed unistuste päevad. Meie fond korraldab üritusi aastaringselt.
 

Kuidas hindad tänast annetuskultuuri Eestis? Kas annetajad oskavad teha vahet võimekatel ja vähem võimekatel organisatsioonidel või on annetamine siiski emotsionaalne tegevus?

Mulle tundub, et Eestis on annetamise kultuur veel lapsekingades, aga me liigume õiges suunas! Seda on näha ka ettevõtete suhtumisest, kus korporatiivkingituste asemel valitakse pigem annetus, mõnele meelepärasele organisatsioonile või palutakse ettevõtte sünnipäevaks lillede ja veinipudelite asemel teha annetus. Usun, et igal inimesel on südamelähedane valdkond, mida ta toetada soovib. Eestis on väga palju heategevuslikke organisatsioone. Arvan, et paljud inimesed pole neist teadlikudki. Domineerivad suuremad ja vanemad organisatsioonid.

Annetamine on kindlasti emotsionaalne tegevus, kuid alati tasuks läbi mõelda, kas tegemist on ka usaldusväärse organisatsiooniga ning kas annetatud raha kasutatakse otstarbe kohaselt. Annetustegevus aktiviseerub eriti just jõuluperioodil, kus kõik järsku ärkavad, et peaks nagu head tegema. See on tore, aga tasub mõelda ka selle peale, et tuge ja abi vajatakse aastaringselt, mitte ainult jõulude eel.
 

Mis on kõige hinnalisem kingitus, mis teie organisatsioonile kunagi tehtud?

Meie tegevuse mõõdupuuks on õnnelikud pered ja naerusuised lapsed! Isiklikult läheb väga korda, kui pere saadab ürituse järgselt südamliku ja piiritu tänuga tagasiside või peetakse meid enda meisterdatud meenete või jõulukaardiga meeles. See on märk, et teeme õiget ja väga tänuväärset asja ning paljud lapsed ja pered on tänu unistuste päevale saanud uut hingamist ja inspiratsiooni.
 

Kui palju läheb teil vaja vabatahtlikke abi?

Hetkel on meil fondis üle 60 vabatahtliku, kes tegutsevad Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal. Minu Unistuste Päev on vabatahtlikel põhinev organisatsioon. Ilma vabatahtliketa ei saaks me eksisteerida.
 

Kes on hea vabatahtlik?

Hea vabatahtlik on pühendunud, julgeb võtta vastutust, on professionaalne ülesannete täitmisel ning näitab ülesse initsiatiivi. Oskab hinnata oma ajaressursse ja olla hea meeskonnaliige. Meie valdkonnas on loomulikult oluline ka hea suhtlemisoskus, julgus ning empaatiavõime.
 

Meenub sulle mõni tore lugu, mis on seotud vabatahtlikega?

Kohe sellist lugu ei meenu. Küll aga pean oluliseks, et meie fond väärtustab väga oma vabatahtlike. Et olla vabatahtlik on vaja sisemist motivatsiooni, kuid oluline on ka organisatsiooni siseselt neid motiveerida. Minu Unistuste Päev korraldab regulaarselt mitmekülgseid koolitusi ja meeskonnaüritusi, et tagada vabatahtlikele hea meeskonnavaim ning vabatahtliku tööks vajalikud oskused ja teadmised. Meil on väga toredad ja rõõmsameelsed inimesed ning hea organisatsioonisisene sünergia.

Toeta Minu Unistuste Päeva siin

Tagasi