Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 729 991 €
Annetajatelt 3 355 542 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit - Aita vähihaigel lapsel paraneda!

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit - Aita vähihaigel lapsel paraneda!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
70 184.87 €
2379 annetust
75 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Lapse vähidiagnoos on traumaatiline nii lapsele kui kogu tema perele. Haiguse ravi on tihtipeale väga pikk ja nõuab vähemalt ühe lapsevanema täielikku pühendumist. Seetõttu vajatakse paljudes peredes nõu ja tuge lapse haiguse ja raviga toimetulekuks. Oleme loonud vähihaigetele lastele ja nende peredele tugiteenuseid pakkuva tugikeskuse ning toetusvõrgustiku, mis koondab meie liidu liikmeid ning spetsialiste, et pakkuda:

  • peredele kogemusnõustamist ja tuge;
  • psühholoogilist nõustamist;
  • tegevus- ja kunstiteraapiat haiglaperioodil;
  • väljaspool Eestit teostava ravi korral transpordikulud;
  • tuge leinavatele vanematele;
  • toetavaid ühistegevusi (teraapilised seminarid erinevad loengud ja vestlusringid vanematele ning ühised ettevõtmised haiglas viibivatele lastele).

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit loodi 1992. aastal, et toetada kõiki Eesti peresid, kus on või on olnud lapseeas haigestunud vähihaige laps.

  • Annetades 5 eurot – toetad Tallinna ja Tartu hematoloogia-onkoloogia osakondades lastega tegelevate loovterapeutide tegevust (iga 5 euro eest saab 15 min loovteraapiat haiglas).
  • Annetades 10 eurot – võimaldad kasutada vähihaigel lapsel ja tema perele psühholoogi või muu erialaspetsialisti teenust, võimaldada lapsevanemal maksimaalselt panustada lapse raviprotsessi (iga 10 euro eest saab 30 min teraapilist nõustamist).
  • Annetades 25 eurot - aidad kaasa mitme lapse ravile, saates raviga seonduvad korduvad kiireloomulised (24-tunnine eritransport) analüüsid Soome või Taani laborisse uuringuteks, mida Eestis ei ole võimalik teostada.

http://www.vahilapsed.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

10. sünnipäeva tähistanud Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks rekordsumma

05.06.2023

Lastekaitsepäeval, 1. juunil ETV otsesaatena toimunud Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks rekordilised 455 000 eurot. 10. juubelirallil ujus võistu 18 000 part-sportlast, mida on rohkem kui ühelgi varasemal aastal. Vähihaigete laste toetuseks saab aga annetada ka Pardirallide vahelisel ajal, näiteks mugavalt "Ma armastan aidata" annetuskeskkonna kaudu.

„Tuhanded head inimesed ja ettevõtted üle Eesti usuvad, et iga laps peaks saama võimaluse suureks kasvada. Nad tahavad, et iga laps saaks endale põneva tuleviku planeerida, oma unistuste poole püüelda ja et igal lapsel oleks homne. Rekordsumma vähihaigete laste toetuseks tõestab, kui palju headust ja lootust meie ümber on,“ ütles Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu tugiisik-koordinaator Luive Merilai.

„Olen väga tänulik annetajatele, et vaatamata kõigele usaldasid nad oma raha Pardirallile ning valusate lugudega lapsed ja nende vanemad saavad abi, mida Tervisekassa anda ei saa. Pardiralli eesmärk on selge ja tee abivajajateni sirge,“ ütles ERR-i otsesaadet juhtinud Anu Välba.

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama.

Tagasi