Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 181 620 €
Annetajatelt 2 954 126 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Doktor Kloun: Naerul on võlujõud!

Doktor Kloun: Naerul on võlujõud!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
13 513.54 €
476 annetust
25 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Doktor Kloun MTÜ missioon on aidata kaasa haiglaravil olevate laste kiiremale paranemisele, luues neile rõõmsa meele ja lootustunde leidmise läbi personaalse klounaadi. Teadusuuringud kinnitavad, et positiivsete emotsioonide kogemine ja naermine aitavad lastel kiiremini terveneda ja paremini taluda ebamugavaid ja valusaid protseduure. 

Sinu annetuse toel saame korraldada iganädalasi ja aastaringseid Dr Klounide rõõmuvisiite Tallinna Lastehaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus, Maarjamõisa Haigla lastekirurgia- ja onkoloogia osakonnas ja Narva Haiglas.

Doktor Klouni roll ei ole meelelahutus vaid jõu andmine. Oma iganädalase kohal viibimisega sõlmivad Dr Klounid lähedased suhted pikaajaliselt haiglavoodis viibivate lastega, nende perekondadega ja personaliga ning Dr Klounide tulekut oodatakse. Dr Klounid aitavad vähendada haiglastressi, viies lapse kujutlusvõime, vallatuste ja mängu maailma ning võimaldades lastel näha haiglakeskkonda helgemana ja rõõmsamana. Mäng on üks võimsamaid viise tõrjuda lootusetusetunne ja tuua tundmatusse olukorda energiat. Mäng on äärmiselt oluline osa haige lapse ja Doktor Klouni suhtluses, sest läbi mängu suudab laps tunda seda, mis reaalsuses ei ole haiglavoodis saavutatav ning naer aitab lapsel puhata. Naerul on võlujõud, mis alandab valu ja vabastab õnnehormoonid, tervendab südant, lõdvestab lihaseid, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb stressiga, on toeks keerulistes olukordades ja loob sidemeid inimeste vahel. Naeru abil toodab organism ka rohkem leukotsüüte, mis võitlevad mitmesuguste haigustega, sealjuures vähiga. Dr Klounide tegevus on tänaseks kinnitanud, et Eesti lastehaiglates viibivatel lastel valitseb peale haiglaklounide külastusi eriline positiivne energia veel mõnda aega. Naer ja mäng on teraapilised, kuna need on laste eneseväljendusvahendid. Paljud lastearstid kinnitavad, et laste ravis on üha olulisem osa Dr Klounidel, nende roll lastehaiglates on loomulik ja orgaaniline.

Haiglaklounide heategevusorganisatsioonid tegutsevad maailmas juba enam kui 40 aastat ja sajad haiglad üle maailma on haiglaklounide programmid heaks kiitnud. Doktor Kloun MTÜ on asutatud 2006. aastal ja 16 aasta jooksul on Dr Klounid külastanud enam kui 24 000  haiglas viibinud last.

Doktor Klounid kingivad haiglas viibivatele lastele naeru ja head tuju ning mitte asju. Kuid seebimullid ja õhupallid on alati palatites kaasas ning jäävad lastele meenutama rõõmsat kohtumist. Doktor Kloun MTÜ-le tehtud annetuste eest saame tagada haiglaklounide järjepidevad koolitused, et Doktor Klounid suudaks kanda eetiliselt ja mänguliselt vastutusrikast rolli suheldes haigete ja traumeeritud lastega. Annetuste eest saame samuti muretseda mänguvahendeid ja rekvisiite.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

http://www.doktorkloun.ee/ 

Doktor Klounid muudavad Tallinna Lastehaiglas neljapäevad naljapäevadeks

14.03.2023

Tallinna Lastehaigla onkoloogiaosakonnas oodatakse lõbusaid Doktor Kloune igal neljapäeval. Haiglaklounid on ravil viibivaid lapsi külastanud juba kuusteist aastat, nii et meedikud on hakanud kutsuma neljapäevi hoopiski naljapäevadeks.

Laste tuju soovivad Doktor Klounid tõsta mänguga ja ikka koos lapsega, keda mängu kaasatakse. Mängud võlutakse välja Dr Klounide taskutest ja kohvrist, kus on tegelased, kes räägivad lugusid ja on lapsele sõbraks. Mängulustist saavad osa needki lapsed, kes on ravi tõttu voodis. Kõik oleneb lapse seisundist ja enesetundest. Koos Dr Klounidega on kerge mängida, sest nad kuulavad lapse soove ja seejärel hakkavad koos looma võlumaailma, kus kõik on võimalik. Improvisatsioon sünnib vaid lapse tahtest ja Doktor Klounid teevad need vigurid vastutulelikult, kasvõi muutudes doktorist ämblikmeheks!

Kõige olulisem on anda haiglas viibivatele lastele jõudu ja seda läbi tervendava naeru. Ükski laps ei jää kurvaks, kui palatisse astuvad lõbusad Doktor Klounid.

Fotod: Ülo Veldre

Tagasi