Minu Unistuste Päev: "Unistus teeb imet!"

Minu Unistuste Päev: "Unistus teeb imet!"

Kuidas su annetus aitab? »

1757 annetust 32 691.00 / 34 200.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Meie eesmärgiks on täita Eesti haiglates ravil olevate laste unistusi andes neile võimalus unistada millestki erakordsest, kui päevad haigla seinte vahel on pikad ja ravi raske. Lisaks korraldame ka pereüritusi, et lapsed saaksid tunda rõõmu ja veeta kvaliteetaega oma lähedastega.

Sinu annetus aitab kaasa raskelt haigetele lastele ja nende peredele korraldatud toredatele ettevõtmistele. Minu Unistuste Päev teeb koostööd ka Tallinna Lastehaigla, Tartu Lastekliiniku, Narva Haigla, Ida-Viru Keskhaigla ning mitmete teiste patsiendiühingutega.

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud heategevusfond, mis põhineb vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel. Vabatahtlikud aitavad ellu viia väga tõsiselt haigete laste unistusi, et tuua neile ning nende lähedaste ellu rohkem rõõmu ja sära – just sinna, kus on see kõige enam vajatud. Unistus teeb imet!

2017. aastal soovime koguda 4000 eurot raskelt või krooniliselt haigetele lastele korraldatavad sündmuste jaoks: individuaalpäevad, perepäevad ja grupiüritused haiglates.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.minuunistustepaev.ee/

https://www.facebook.com/MinuUnistustePaev

32 691.00 / 34 200.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Unistuste reis ümber maailma

25.04.2019

Lugupeetud reisijad! Palun kinnitage turvavööd. Hetke pärast alustame unistuste reisi ümber maailma! Sellel äärmiselt põneval rännakul külastame maailma erinevaid paiku ning teeme tutvust huvitavate kultuuride ja traditsioonidega. Kas olete reisiks valmis?

Paljud Minu Unistuste Päeva lapsed unistavad sageli reisimisest, kuid alati ei ole võimalik pikki lende ette võtta. Seekord otsustasime, et viime lapsed koos peredega ühele toredale ümbermaailmareisile, et tuua kaugel näivad maad, päike ja kuumad rütmid talvisesse Eestisse pisutki lähemale.

Varajastel hommikutundidel kogunes kolmekümnepealine meeskond Tallinna Lauluväljaku ruumides, et asuda kibekiirelt reisiks ettevalmistusi tegema. Selleks, et abikäsi oleks piisavalt ja reis ilma viperusteta kulgeks, kutsusime appi ka Lionsklubi Tallinn Meri vabatahtlikud. Järgnevate tundide jooksul oli Lauluväljakul märgata vaid usinat toimetamist ja asjade tassimist. Sissepääsust sai ühtäkki päris check-in ala, kus igale väikesele reisijale anti kaasa ka pass ja pardapilet ning loomulikult pidid kõik reisijad läbima ka turvakontrolli. Lennukipardal tervitasid peresid lahked stjuardessid Maarja ja Ken, kes suunasid pered, alkoholivabad vaarikakokteilid näpus, suure maailmakaardi juurde. Miks just sinna? Eks ikka selleks, et järgmised unistuste reisi sihtkohad saaksid kaardil ära märgitud.

Ähmi täis professor ja musta mandri kuumad rütmid

Lennuk oli juba peaaegu õhku tõusmas, kui ootamatult tuhises lennukisse valges kitlis, sassis juuste ja maailmaatlasega professor Siiri. See oli tema unistuste reis, mida ta oli juba aastaid pikisilmi oodanud. Mõelda vaid, kui ta sellest nüüd maha oleks jäänud! Õnneks jõudis pabinas professor viimasel hetkel lennukile ja unistuste ümbermaailmareis võis alata.

Esimesena võttis lennuk suuna mustale mandrile-Aafrikasse. „Head reisijad, oleme eemal Tallinna kargest tuulest ja lumest ning jõudnud Madagaskarile. Termomeeter näitab +35 soojakraadi,“ jagas lennuki kapten Andre reisijatele olulist infot. Professor Siiri oli vahepeal jõudnud juba maha rahuneda, kuid lennukiaknast binokliga kaelkirjakuid ja sebrasid märgates tema elevus kasvas. „Lapsed, kas te teadsite, et Aafrika on suuruselt teine manner ja võtab enda alla peaaegu viiendiku maailma maismaapinnast. Aafrikas on 53 riiki, neist kuus on saareriigid,“ rääkis professor. Siiri on tõesti väga tark teadlane, sest ta teadis Aafrika kohta väga palju huvitavaid fakte.

Lennukist maha astudes ootas aga lapsi ees kaasahaarav Aafrika trummide põrin. Mõne lapse jaoks oli see päris esimene kord trummi mängida ning lusti ja mõnusaid rütme jagus pea pooleks tunniks. Seejärel said lapsed külastada erinevaid töötubasid. Aafrikas meisterdati värvilistest makaronidest ja puidust pärlitest ehteid, kaunistati hõimude maske ning igaüks, kes soovis sai endale ka ilusa näomaalingu. Pikk sõit oli reisilistel vahepeal kõhud tühjaks teinud. Taas lennukipardale jõudnuna, pakuti rännulistele küpseid ja magusaid puuvilju.

Mitmekülgne Aasia võlus võitluskunsti ja maitsva toiduga

“Head reisijad! Palun võtke istet. Meie ümbermaailmareis jätkub ning peagi võtame suuna Aasiasse. Häid uudiseid ka! Sumomaadlejate rühm vahetas oma piletid ümber hilisemale lennule, nii et võite ennast mõnusalt tunda, ruumi laiutada on piisavalt,“ instrueeris kapten.

Unistuste ümbermaailmareisil mööduvad pikad tunnid lausa lennates ning märkamatult olimegi jõudnud järgmisesse sihtkohta, Aasiasse. Professor uuris tähelepanelikult maailmaatlast ning tegi siis olulise tähelepaneku: “Kas teadsite, et Aasias asub Himaalaja mäestik ning maailma kõrgeim tipp Mount Everest?”

Lennukilt maha tulles ootasid reisijaid võitlusrüüs ja pikkade mõõkadega võitlejad, kes tutvustasid turistidele iidset võitluskunsti. Loomulikult ei piirdunud kõik ainult näitamisega, vaid lapsed said ka ise pehmete mõõkadega võtteid järgi proovida. Lisaks kostitati külalisi isuäratavate roogadega- magus-hapu kana, erinevad wokiroad, kevadrullid ja sushi. Üheskoos meisterdati Hiina laternaid, rinnamärke ning prooviti herneid pulkadega ühest kausist teise tõsta. Viimase tegevuse juures sai ennast lausa herneks naerda!

Unistuste maa - Ameerika

Taaskord oli aeg sammud lennukile seada ning turvavöö kinnitada. Ees ootas lend kõikide unistuste maale, Ameerikasse. “Head reisijad! Oleme jõudnud Dallasesse. Ilm on päikeseline ja tuulevaikne. Cowboy-mütsid võib lennukist lahkudes pähe jätta- neid läheb teil kohe vaja,“ juhendas kapten.

Juba kaugelt tervitasid meid line tantsijad, kes muheda liikumisega peolised endaga kaasa haarasid. Ühtäkki olime kõik rivis ja sahistasime tantsu lüüa. Oli see vast lõbus! Liigsed kalorid maha raputatud, tuli need nüüd uuesti tagasi süüa. Peresid ootas ees ameerikalikult lookas laud kanatiibade, bataadi- ja friikartulite, maitsvate salatite, nachode, popcorni, värviliste beseede ja miniburgeritega.

Lisaks said reisijad osaleda piksellatsioonis. See tähendab seda, et inimene pildistatakse konkreetse tegevuse käigus ülesse ja sellest tehakse hiljem animatsioon. Cool! Armastatud lembelaulik Elvis pani lastele võlurimütsi pähe ja lupsti, olidki lapsed animatsioonis ühtäkki kadunud.

Loomulikult käib ühe korraliku reisi juurde ka rohkete fotode tegemine ning postkaartide saatmine. Meie hea koostööpartner Omniva oli spetsiaalselt selleks ümbermaailmareisiks kujundanud kaunid postkaardid ja kohale toonud kaks oranži, ehtsat postkasti. Teate küll, sellised kuhu päris kirjad sisse käivad. Kaarte oli üliäge oma pereliikmetele ja sõpradele erinevatest maailmajagudest saata. Ja kes ei oleks rõõmus tänapäeval selle üle kui mõned päevad hiljem needsamad postkaardid kohale jõudsid. Täiega lahe!

Lõpuspurt uhke tordi ja toredate auhindadega

Postkaardid saadetud, võtsime kursi taas kodu poole, Euroopasse. Pardal said reisijad veel keha kinnitada temaatiliste söökidega, kust ei puudunud ka pitsa, viineripirukad ning laste vaieldamatu lemmik-jäätis. Et lend võimalikult kiirelt ja huvitavalt kulgeks, said pered pardal lauamänge mängida, panna puslesid kokku ning isegi lauajalgpallis üksteiselt mõõtu võtta. Unistuste ümbermaailmareis hakkas selleks korraks lõpule jõudma. Kaunis kodulinn Tallinn oli juba silmapiiril. Aga seiklused veel sellega ei piirdunud. Lennujaamas võtsid meid vastu särtsakad tantsulapsed ning reisijate vahel loositi välja hulganisti toredaid auhindu, sealhulgas 300 euro väärtuses suurim auhind ürituse peatoetajalt GoTravelilt. Meie elamuste rohkele ümbermaailmareisile pani väärika akordi veel uhke tort.

Minu Unistuste Päeva tänab südamest kõiki kaasreisijaid, pardameeskonda, koostööpartnereid ja toetajaid seiklusliku ja meeldejääva reisi eest! Unistamine annab tiivad!

Uusaastapidu „Reis ümber maailma“ on Minu Unistuste Päeva üks kõige suuremaid sündmusi. Peo korraldamine algas juba möödunud aasta sügisel ning kulmineerus jaanuaris. Uusaastapeole oli kutsutud kõik varasematel aastatel personaalse unistuste päeva saanud lapsed koos peredega. Koos kõikide vabatahtlikega osales peol ligi 200 inimest.

Tagasi