Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 748 206 €
Annetajatelt 3 373 757 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
SOS Lasteküla: toeta lapsi, et nad saaksid võimaluse kasvada koos ema ja isaga!

SOS Lasteküla: toeta lapsi, et nad saaksid võimaluse kasvada koos ema ja isaga!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
9 704.00 €
257 annetust
126 222.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Igal aastal eraldatakse Eestis pea 250 last oma bioloogiliste vanemate juurest ning abi vajavaid lapsi on tuhandetes. Lapse äravõtmine perest on viimane samm, kui muud lahendused ei ole tulemust andnud ning ohtu satuvad tema eakohane areng, turvalisus ja heaolu. Laste turvalisuse tagamiseks ja perede toetamiseks on väga oluline tegeleda ennetusega.

Sinu annetus aitab tugevdada SOS Lasteküla ennetusprogrammi ja hoida seda toimimas. Programmi eesmärk on jõustada peresid nõnda, et lapsi ei eraldataks kodust ning nad ei satuks SOS lastekülla. Ennetusprogrammis osaleb üle 300 pere ja 600 lapse.

SOS Lasteküla peretugevdusprogramm töötab Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel, Lääne-Harju, Harku, Põltsamaa, Saue, Viljandi, Põhja-Sakala, Rapla, Kohila, Toila, Saku, Kose ja Räpina vallas. Vajadus uute piirkondade järele kasvab. 

Sinu abiga pakutakse riskirühma kuuluvatele peredele sotsiaalset tuge ning tegeletakse vanemlike oskuste arendamisega. Peresid abistab ja nõustab SOS Lasteküla tugitöötaja, kelle ülesanne on perekonda jõustada, leida pereliikmete tugevad küljed, parandada vajadusel pere sotsiaalseid oskusi või pakkuda erinevate erialaspetsialistide abi. Ta on inimene, keda pere saab täielikult usaldada ja temalt abi oodata.

Programmis osalemine ei ole kohustuslik, kuid perega sõlmitakse leping. Leping on vajalik selleks, et pere püsiks programmis vähemalt minimaalse aja (6 kuud). Pärast lepingu sõlmimist koostatakse pere abistamise plaan, mida tugitöötaja koos perega täitma hakkab. 

  • 5€ püsiannetusega (60€ aastas) aitad ühel perel saada ühe tunni psühholoogilist ja/või logopeedi nõustamist ja/või individuaalset teraapiat või 5 tundi individuaalset õpiabi ja/või sotsiaalset nõustamist.

  • 10€ püsiannetusega (120€ aastas) aitad ühel perel saada kaks tundi psühholoogilist ja/või logopeedi nõustamist ja/või individuaalset teraapiat või 10 tundi individuaalset õpiabi ja/või sotsiaalset nõustamist.

  • 25€ püsiannetusega (300€ aastas) aitad ühel perel saada 5 tundi psühholoogilist ja/või logopeedi nõustamist ja/või individuaalset teraapiat või 25 tundi individuaalset õpiabi ja/või sotsiaalset nõustamist.

Riik ennetustegevust täies mahus ei finantseeri ning vajalik rahasumma tuleb koguda lahkete annetajate abiga. Programm on töötanud aastast 2008 ning selle aja jooksul oleme suutnud üle 450 perele tõestada, et lapse jaoks on parim kasvukeskkond oma kodu, mitte lasteküla. Programmi hea töö tulemusena on vähemalt 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.

Lisainfo: www.sos-lastekyla.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

 

Artiklid