Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 729 991 €
Annetajatelt 3 355 542 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
24 565.51 €
968 annetust
25 012.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

SOS peretugevdusprogrammi eesmärgiks on perede toimetulekuvõime taastamine sel määral, et vanem suudaks oma lastele tagada arenguks vajaliku turvalise ja toetava keskkonna. Soovime ennetada olukordi, kus lapsed tuleb oma vanematest eraldada.

Sinu annetuse abil saame Narva, Sillamäe, Keila linna, Keila ning Harku valla, Kohtla-Järve ning Vasalemma ja selle lähiümbruse riskilastele ja nende vanematele pakkuda sotsiaalset ja majanduslikku tuge, nõustamist, psühholoogilist ja logopeedilist abi ning vajadusel tuge ravimite ostmisel.

2017. aastal parandasime üheskoos 289 lapse ehk 142 pere igapäevast elu. SOS Lasteküla on tegutsenud Eestis juba üle 23 aasta ning lisaks perepõhisele asendushoolduse teenusele tegeleme alates 2008. aastast ka ennetustööga. Peretugevdusprogrammist on aastate jooksul abi saanud rohkem kui 1100 last ja 450 peret.

Ühingu eesmärk on tagada lastele püsiv turvaline perekond ja kodu.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.sos-lastekyla.ee

https://www.facebook.com/SOSlastekyla/

SOS Lasteküla peretugevdusprogramm aitab koos püsida 153 perel

12.09.2018

Peretugevdusprogrammi eesmärk on toetada, abistada ja nõustada peresid, kelle lapsi ähvardab oma emast ja isast eraldamine. Programm aitab ennetada lõhenenud perede probleemi ning on aastate jooksul abistanud üle 1100 lapse. 10 aastaga oleme suutnud meie programmides osalenud 450 perele tõestada, et lapse jaoks on parim koht kasvada oma kodus hoolitsevate perevanematega ja meie töö tulemusena on 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Neile ei ole olnud vaja leida hooldusperet või kohta lastekülla. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.

„Eestis eraldatakse igal aastal 350 last oma vanematest, kuid see ei lahenda probleemi, sest neis peredes sünnib lapsi aina juurde ning igal juhul on lapsel parem kasvada oma päris peres, mitte asendusperedes või näiteks lastekodus,“ selgitas SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Meie kogemus näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. Riiklikest vahenditest sellist ennetustegevust ei finantseerita ning vajalik rahasumma tuleb koguda lahkete annetajate abiga.

Kui aprillis avas SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi remonditud kontori Sillamäel, siis lisaks sai mais tööd alustada ka Põltsamaa ning peagi ka Juuru programmi haru. Ainuüksi Sillamäel tuleb kahel programmi tugitöötajal tegeleda 30 pere ja ligi 70 lapsega.

Programm on avatud Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Keila linnas, Harku vallas, endises Vasalemma vallas ning Keila vallas ja suvest alates ka Põltsamaal, Juurus ning Paldiskis. Peretugevdusprogrammis osalemine on pere jaoks vabatahtlik ning selle eesmärk on õpetada vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla.

Tagasi