Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 683 135 €
Annetajatelt 3 308 686 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
24 565.51 €
968 annetust
25 012.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

SOS peretugevdusprogrammi eesmärgiks on perede toimetulekuvõime taastamine sel määral, et vanem suudaks oma lastele tagada arenguks vajaliku turvalise ja toetava keskkonna. Soovime ennetada olukordi, kus lapsed tuleb oma vanematest eraldada.

Sinu annetuse abil saame Narva, Sillamäe, Keila linna, Keila ning Harku valla, Kohtla-Järve ning Vasalemma ja selle lähiümbruse riskilastele ja nende vanematele pakkuda sotsiaalset ja majanduslikku tuge, nõustamist, psühholoogilist ja logopeedilist abi ning vajadusel tuge ravimite ostmisel.

2017. aastal parandasime üheskoos 289 lapse ehk 142 pere igapäevast elu. SOS Lasteküla on tegutsenud Eestis juba üle 23 aasta ning lisaks perepõhisele asendushoolduse teenusele tegeleme alates 2008. aastast ka ennetustööga. Peretugevdusprogrammist on aastate jooksul abi saanud rohkem kui 1100 last ja 450 peret.

Ühingu eesmärk on tagada lastele püsiv turvaline perekond ja kodu.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.sos-lastekyla.ee

https://www.facebook.com/SOSlastekyla/

Artiklid

SOS Lasteküla peretugevdusprogramm aitab koos püsida 153 perel

12.09.2018

Peretugevdusprogrammi eesmärk on toetada, abistada ja nõustada peresid, kelle lapsi ähvardab oma emast ja isast eraldamine. Programm aitab ennetada lõhenenud perede probleemi ning on aastate jooksul abistanud üle 1100 lapse. 10 aastaga oleme suutnud meie programmides osalenud 450 perele tõestada, et lapse jaoks on parim koht kasvada oma kodus hoolitsevate perevanematega ja meie töö tulemusena on 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Neile ei ole olnud vaja leida hooldusperet või kohta lastekülla. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.

Loe edasi

Merike Seppam: "Oluline on olla toeks, et inimene ei murduks poolel teel!"

22.09.2017

1.klassi tüdrukut tahetakse juba kolmandat aastat klassi kordama jätta; pikka aega töötu pereema ei julge tööd otsida, sest kardab, et ta ei kõlba mitte kuskile; ravi vajavale puudega lapsele unustavad vanemad ravimeid anda; kaheaastane laps veedab päevi elutoas auto turvahälli aheldatuna. Selline on paljude perede argipäev, mida näeb väga lähedalt perede tugitöötaja, kes tegutseb SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis.

Loe edasi

Ühe pere päästmine - üksikema võitlus iseendaga

23.08.2017

SOS peretugevdusprogramm aitas ummikseisust välja traagilise saatusega viie lapse ema Irina, kel terendas kahest lapsest ilmajäämine. Selle ilmetu Narva paneelmaja ühe korteri seinad on täidetud laste joonistuste, maalide ja käsitööga. Pisikese eluaseme ilme ei vihja, milliste katsumustega siin elajad kokku on puutunud. Kuid näinud on need seinad nii mõndagi. Ilusate hetkede kõrval liiga palju kurbust, halbu valikuid, pisaraid ja meeleheidet. 55-aastasel Irinal on viis last, kellest kolm on täiskasvanud ja elavad iseseisvalt. Ühetoalises korteris kasvavad koos emaga 11- ja 16-aastased poisid, kes on pidanud suureks saama kiiremini kui nende eakaaslased.

Loe edasi