Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 713 787 €
Annetajatelt 3 339 338 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Loomakaitse Selts: aitame üheskoos Eesti loomi!

Eesti Loomakaitse Selts: aitame üheskoos Eesti loomi!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
8 691.49 €
490 annetust
30 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Sinu annetuse toel parandame loomade elukvaliteeti, püüdleme selle poole loomade otsese abistamisega, avalikkuse teavitamisega ja inimeste nõustamisega, koolitamisega ning õigusloomes osalemisega ja loomakaitsealase järelevalvega.

Mis me teeme?

Loomakaitsealane järelvalve - hoiame töös infoliini, kuhu saab teatada abivajavast loomast või küsida nõu; kontrollime lemmik- ja põllumajandusloomade pidamistingimusi ja püüame neid parandada koostöös loomaomanikega ning ametnikega; aitame inimestel käitumisprobleemidega lemmikloomadega toime tulla. Eesmärgiks kodutute, hulkuvate ja hüljatud loomade arvu vähendamine.

Otsene abistamine - hüljatud ja/või hätta sattunud loomad vajavad meie abi transpordiga, ravi arvete tasumisega, ajutise kodu pakkumisega ja toiduga varustamisega; aitame lahendada kassikolooniate probleemi neid steriliseerides, kastreerides ja otsides neile kodusid; võtame enda hoole alla koduvägivalla ohvrite loomi; aitame Ukraina loomi ravi, toidu ja muu vajalikuga.

Inimeste koolitamine ja teavitamine - korraldame kampaaniaid, üritusi, oleme meedias esindatud; korraldame koolitusi, seminare kui ka konverentse. Eesmärgiks tõsta inimeste teadlikkust ja arendada nii loomapidamiskultuuri kui ka laiemalt loomakaitse valdkonda Eestis. 

Õigusloomes osalemine - teeme loomade olukorra parandamiseks ettepanekuid seaduste muutusteks ning osaleme ümarlaudadel ja räägime kaasa seaduse muudatuste tegemisel. Eesmärgiks muuta seadused loomade heaolu tagavaks.

Mida saame ära teha 5 €, 10 € või 25 €?

5 eurone annetus aitab tasuda ühe nendest tegevustest:

 • Teavituskampaania sotsiaalmeedias, kus on võimalik jõuda kuni 1600 inimeseni.

 • 1 koolituse materjalide kulu

10 eurone annetus aitab tasuda ühe nendest tegevustest:

 • Teavituskampaania sotsiaalmeedias, kus on võimalik jõuda kuni 3300 inimeseni;

 • 2 koolituse materjalide kulu;

 • 1 - 3 kontrollkäigu kulu;

 • 1 looma kiibistamine.

25 eurone annetus aitab tasuda ühe nendest tegevustest:

 • Teavituskampaania sotsiaalmeedias, kus on võimalik jõuda kuni 5100 inimeseni;

 • 2 koolituse kulud;

 • infoliini 1 päeva kulu;

 • 4 - 6 kontrollkäigu kulu;

 • 1 looma vaktsineerimine;

 • 1 looma parasiiditõrje;

 • 1 kassi FIV/FeLV testid;

 • 1 looma toiduvaru üheks kuuks.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Vaata lisaks: loomakaitse.ee ja facebook.com/eestiloomakaitseselts

Loomakaitse seltsi vabatahtlik: “Abivajavast loomast on ääretult raske mööda vaadata”

14.12.2023

Kümmekond aastat Eesti Loomakaitse Seltsi juures tegutsenud Ave jaoks on vabatahtlik tegevus juba nii tavapärane, et ta pole ammu enam mõelnud põhjustele, miks ta seda teeb. “Lihtsalt ääretult raske on abivajavast loomast mööda vaadata,” ütleb Ave, kes on jõulukampaania fotol koos oma koera Snickersiga, kes tuli algul tema juurde vaid ajutisse hoiukoju.

Varasemalt pakkuski Ave peamiselt hoiukodu päästetud loomadele, kuid ajast, kui perre jõudis Snickers, on ta tegelenud rohkem kontrollkäikude läbiviimise ja loomade transportimisega. “Snickersi eelmine omanik loobus temast isiklikel põhjustel ja kui toona 9kuune koer meie juurde hoiukoju jõudis, sai üsna kiirelt selgeks, et sellest hoiukodust saab tema päriskodu,” räägib Ave.

Vabatahtlikule pakub suurt rõõmu, kui päästetud loomadel hästi läheb. “Väga eriline on tunne, kui tänavalt päästetud loomake, kellele oled hoiukodu pakkunud, leiab uue kodu ja uued omanikud sinuga tema teekonda jagavad,” ütleb Ave. Tal on tänini eredalt meeles ka üks erilisem juhtum. Kord sattus üks vanaproua oma tervise tõttu hooldekodusse, kuid tema eakat kassi ei õnnestunud kätte saada ning kass jäi nende vanasse koju. “Meil elukaaslasega õnnestus see kassike ikkagi kätte saada ja vanaproua juurde viia - taaskohtumine oli nii südamlik ja proua oli nii tänulik, et tal olid lausa rõõmupisarad silmas,” meenutab Ave.

Kõigil, kes vähegi soovivad hädas olevaid loomi aidata, leiavad Eesti Loomakaitse Seltsi juurest sobivaima viisi. Loomi saab aidata rahalise annetusega kui ka annetades oma aega või vajalikke tarbeid. 

Sinu annetuse toel parandavad Eesti Loomakaitse Seltsi liikmed loomade elukvaliteeti. Nad hoiavad silma peal loomade pidamistingimustel ja reageerivad kaebustele; annavad endast parima, et läbi loomapidajate nõustamise, koolitamise, teavitamise loomade elu ja olu paraneb; seisavad selle eest, et loomad oleksid seadustega paremini kaitstud; võtavad enda hoole alla hätta sattunud loomad ja otsivad neile uued kodud.

Aega panustades saad pakkuda hädas olevatele loomade ajutist kodu, kontrollida pidamistingimusi, osaleda heategevuslikel üritustel, kujundada kampaaniamaterjale, pildistada tegevusi ja loomi, käia loomakaitset tutvustamas lastele ja palju muud.

Anneta siin: https://armastanaidata.ee/loomakaitseselts

Fotol: Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlik Ave koos oma koera Snickersiga

Tagasi