Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 295 274 €
Annetajatelt 3 067 780 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
945.78 €
38 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

 • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

 • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

 • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

 • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomus: II kvartali annetuste kokkuvõte, 2023

11.07.2023

Suvi on täies hoos, küll rohkem vihmaga, aga ikkagi! See tähendab, et möödas on ka käesoleva aasta teine kvartal.

Annetuste rindelt on meil kaks suurt uudist:

 • Loomusel on “Ma armastan aidata” keskkonnas uus projekt: “MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!”, loe lähemalt siit! Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.
 • “Ma armastan aidata” keskkonnas on uus annetusalgatus Loomuse loomasõbraliku ilu töörühma LILU toetuseks. Sinu annetus aitab meil levitada loomasõbraliku tarbimise levikut läbi teavitustöö ja loomasõbralike valikute tutvustamis!

Loomuse uue projekti algusega sai ühtlasi läbi ka Loomuse eelmine projekt “Olen loomade poolt”. Olime väga-väga lähedal eesmärgi täitmisele, st kogusime 14 295,40 eurot ehk 95,30% seatud eesmärgist, milleks oli 15 000 eurot. Selle aja jooksul tehti keskkonnas Loomusele 455 annetust.

Kui soovid olla kursis Loomuse annetustega, siis jälgi “Toeta” lehte Loomuse kodulehel või liitu annetajate meililistiga.

Juunikuus uuendas “Ma armastan aidata” keskkond oma annetuskeskkonda, st keskkonnas said jätkata usaldusväärsed annetuste kogujad ning nimekirjaga liitusid ka mõned uued. 

Veel numbritest!

Nagu ikka jagame ülevaadet, kust tulevad meie toetused:

Annetused jagunesid järgmiselt:

 • Püsiannetused: 4440,10 eurot ehk 79,27% annetustest
 • Ühekordne annetused: 1037,74 eurot ehk 18,53% annetustest
 • Tulumaksu tagastus: 123,20 ehk 2,20% annetustest

Keskmine püsiannetus oli 9.69 eurot, seejuures kõige populaarsem püsiannetuse summa on 5 eurot (63 püsiannetajat), teisel ja kolmandal kohal on vastavalt 10 eurot (49 püsiannetajat) ja 15 eurot (16 püsiannetajat). Kõige suurem püsiannetuse summa on hetkel 50 eurot.

Kui Sa veel ei ole Loomuse püsiannetaja, siis saad hakata meie püsiannetajaks nii Loomuse kodulehel, “Ma armastan aidata” keskkonnas kui ka oma internetipangas.

PS! Vaatasime ka, kes on meie keskmine annetaja. Ta tõenäoliselt on naine, nimeks võiks olla näiteks Kadri. Vanust on tal 41 aastat ja eeldatavasti on ta sündinud kevadel (märtsis või aprillis). Aasta 2023 esimesel poolaastal annetas ta loomade heaks Loomusele 8,9 eurot kuus.

Aga vaatame ka, kes on teised meie annetajad:

Aitäh kõigile, kes oma annetustega Loomust toetavad! Oleme teile üüratult tänulikud!

Loomus järgib oma töös ka annetuste kogumise head tava ning meie majandusaasta aruannetega saab tutvuda meie kodulehel.

Kindlasti jäid silma ka projekti- ja tegevustoetused. Neist lähemalt:

 • Ülemaailmne karusloomafarmide vastane võrgustik Fur Free Alliance toetas Loomuse tegevust seoses programmiga Fur Free Retailer
 • ning oleme taas korraldamas Taimse piima väljakutset, seekord juba kolmandat korda, ning sellega seoses ka alustame peagi uue programmiga, mis on ka seotud taimse piimaga. Seda toetab Thrive.

PS! Kui tahad lähemalt tutvuda meie tegevuse ja rahastusega, siis leiad Loomuse kodulehel ka meie majandusaasta aruanded, sh aasta 2022 oma.

Tagasi