Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 753 485 €
Annetajatelt 3 379 036 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 098.35 €
149 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loom ei ole asi! Tema koht ei ole poeletil.

21.11.2023

Loomakaitsjad taunivad kauplustes lemmikloomade müümist ja leiavad, et loomakaitseseaduses tuleks sätestada lemmikloomade kaupluses müügi keeld. Neli loomakaitseorganisatsiooni algatasid rahvaalgatuse, et koguda allkirju kaupluses loomade müümise keelu toetuseks.

Loomus MTÜ, Eesti Loomakaitse Selts MTÜ, Varjupaikade MTÜ ja Rõõmsad Hüpped MTÜ sõnul ei ole kauplustes võimalik tagada loomadele loomupäraseid või sobivaid tingimusi. Näiteks ei ole lemmikloomade pidamise nõuetest arvesse võetud loomade tegelikku liikumisvajadust. Lisaks puuduvad paljudel loomade eest vastutavatel töötajatel adekvaatne väljaõpe ja teadmised, kuidas müüdavate loomade eest hoolitseda. Ränkade transporditingimuste tõttu surevad üle poolte Eestisse toodavatest loomadest või jõuvad müüki halvas tervislikus seisundis. 

Novembrikuu teisel täisnädalal tähistatakse üle maailma ka inimeste ja loomade vaheliste suhete teadlikkuse nädalat ning selle raames panevad loomakaitsjad kõikidele südamele, et omale lemmiklooma võtmise otsus peaks olema põhjalikult läbi mõeldud. Kindlasti peab enne looma võtmist olema veendunud, et ollakse valmis võtma vastutust looma eest ning tagama loomale vajalikud tingimused.

Sama paneme südamele neile, kes on teinud otsuse müüa loomi kauplustes, sest praegu puudub kauplusest looma ostmisel uue omaniku taustakontroll, mistõttu ei teagi, kas omanik on võimeline ja motiveeritud looma eest hoolitsema.

“Kauplustes loomade müümine lisaks süvendab ka ühiskonnas arusaama, et loom on asi või kaup, mitte tundlik elusolend, kel on iseväärtus,” sõnas Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Lemmiklooma võtmine ei tohiks olla sama lihtne, kui näiteks tooli ostmine.”

Rahvaalgatus “Loom ei ole asi! Tema koht ei ole poeletil.” saab allkirju anda kuni 31. detsembrini. Olukorra muutmiseks tuleb loomakaitsjate sõnul tunnistada kehtetuks loomakaitseseaduse § 33.1 (Lemmikloomade pidamine kaupluses) ja sätestada loomakaitseseaduses lemmikloomade kaupluses müügi keeld

Tagasi