Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 076.96 €
146 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomus küsib laboriloomade päeval, kas saaks ka loomkatseteta

24.04.2024

Täna on rahvusvaheline laboriloomade päev ja selle puhul korraldab loomade eestkoste organisatsioon Loomus loomkatseteteemalise veebipäeva.

Loomkatse on väga lai mõiste, regulatsioonid on riigiti erinevad ja kasutatavad loomadki saadakse eri allikatest. Ühiskonnas ollakse aga järjest enam vastu loomi kahjustavatele loomkatsetele ja loomi kahjustavale kasutamisele hariduses. Loomus kutsus erinevad inimesed teemat avama ja arutama. 

Paneelis “Loomkatsed – millega tegu ja kas saab ka ilma” kell 14:00 arutlevad loomkatsete teemal loomaökoloog Tuul Sepp, Riigikogu loomakaitse toetusrühma liige Mario Kadastik, filosoofiamagistrant Heldi Marleen Lang, loomade eestkostja Farištamo Eller ja paneeli juhib Loomuse liige Grete Millner. 

Kell 16:00 saab kuulata ingliskeelset Loomuse Akadeemiat #16 teemal “Animal welfare stumbling blocks in veterinary study”, milles Katrin P, endine veterinaar, kirjeldab oma õpinguid ja töötamist veterinaarina, loomade ärakasutamist, avab oma mõtteid ja seisukohti ning lootusi tulevikuks.

Päeva lõpetame filmilinastusega, mis algab kell 18:00. Dokumentaalfilm “Surgery and the SynDaver Canine” on alternatiividest loomkatsetele veterinaaria hariduses. Film on osa võrgustiku InterNICHE filmiseeriast “DVM: Training the Animal Doctor”. FIlmile järgneb vestlus filmi tegija ja InterNICHE’i koordinaator Nick Jukesiga.

Et päevast osa saada, vaata üritust Maailma laboriloomade päev – katsetaks loomadeta? või vaata Loomuse kodulehelt.

Loomus alustas täna Ma armastan aidata keskkonnas annetusalgatusega “Jätame loomkatsed minevikku!”. Loomkatsed on tavapärane praktika paljudes valdkondades, sh teaduses, meditsiinis, ilutööstuses, põllumajanduses jne. Samas on suur osa katsetest, mida loomade peal tehakse, ebavajalikud, põhjendamatud, mittetulemuslikud ning muidugi ebaeetilised. Loomus seisab selle eest, et liiguksime loomkatsetelt üle alternatiividele, mis on loomavabad ja ka tõhusamad. Kui võimalust, pane Loomusele käpp alla!

Tagasi