Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 739 467 €
Annetajatelt 3 365 018 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Toeta Punase Risti abistamistegevust Ukrainas

Toeta Punase Risti abistamistegevust Ukrainas

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
27 360.33 €
428 annetust
50 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Sõjakeerisesse sattunud Ukrainas on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; katkendlik on elanike varustamine vee, elektri ja küttega. Inimeste kodud on hävinud, paljud on jäänud peavarjuta.

Punane Rist kogub annetusi Ukraina elanike toetuseks, et neid kohapeal abistada. Kohapeal tegutseb 3000 Ukraina Punase Risti esindajat, lisaks 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Eesti Punane Rist on osa Punase Risti ja Punase Poolkuu liikumisest, suurimast rahvusvahelisest humanitaarorganisatsioonist, kuhu kuulub 192 rahvuslikku seltsingut üle maailma enam kui 14 miljoni vabatahtlikuga. Eestis on Punasel Ristil üleriigiline võrgustik – 17 kohalikku seltsi oma liikmete ja vabatahtlikega. 

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

  • Tähelepanu! Teiste pankade kliendid on teretulnud tegema ülekande Eesti Punase Risti annetuskontole EE742200001180001436 (Eesti Punane Rist MTÜ)

Punase Risti kaudu saad aidata leevendada Euroopa suurimat humanitaarkatastroofi

18.03.2022

“Ma armastan aidata” keskkonnas on nüüdsest esindatud ka Eesti Punane Rist. Kui annetad Eesti Punasele Ristile, toetad suurima humanitaarkatastroofi leevendamist Euroopas. Annetuste toel abistatakse inimesi Ukrainas kohapeal, samuti põgenikke naaberriikide piirialal. Aga kas sina teadsid, kui suurde üleilmsesse võrgustikku Eesti Punane Rist kuulub ja kui palju on Punase Risti vabatahtlikke praegu Ukrainas abiks? Küsisime seda Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Pervilt.

Palun tutvusta lühidalt, mis organisatsioon on Punane Rist?

Punane Rist on maailma suurim vabatahtlikkusel põhinev humanitaarabiorganisatsioon: 192 riigis tegutseb kokku 14 miljonit vabatahtlikku. 
Eestis on Punane Rist tänaseks tegutsenud juba 103 aastat, meil on tugev üleriigiline võrgustik kohalikest seltsidest. Lisaks rahvusvahelise abi andmisele õpetame esmaabi, pakume psühhosotsiaalset tuge ja aitame toimetulekuraskustes inimesi – jagame regulaarselt kõikjal Eestis toidu- ja hügieenipakke. Oma panuse sellesse abistamisse annab ka meie heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik Tallinnas. 
Suurõnnetuste ja kriiside korral on Eesti Punase Risti vabatahtlikud riigile igakülgseks toeks ja aitavad päästa elusid. Tavaolukorras oleme kohalikes kogukondades abiks just sellega, mida parasjagu on tarvis.

Mille jaoks Eesti Punane Rist “Ma armastan aidata” keskkonnas toetust kogub?

Ukraina elanikel on puudus toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest. Varustamine vee, elektri ja küttega on katkendlik, mitu miljonit inimest on pidanud kodust lahkuma. Kogume annetusi Ukraina elanike igakülgse abistamise jaoks – et korraldada evakuatsiooni, rajada laagreid siseriiklikult, taastada elutähtsat infrastruktuuri, varustada elanikke ravimite, vee jm esmavajalikuga.
Abi jõuab inimesteni läbi suure vabatahtlike võrgustiku – kohapeal tegutseb 6500 Ukraina punaristlast, lisaks 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Kas sul on jagada mõni tõhus nipp, kuidas praegusel ajal oma vaimset tervist hoida, et jaksata jätkuvalt teisi aidata?

Kui teed seda, millesse usud, annab see jõudu. Seejuures on muidugi tähtis leida kõige ümbritseva kõrval sisemine tasakaal ja seda hoida.

Tagasi