Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 713 787 €
Annetajatelt 3 339 338 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti SV Tugigrupid: aita toetada seksuaalvägivalla ohvreid ja ennetada seksuaalkuritegusid

Eesti SV Tugigrupid: aita toetada seksuaalvägivalla ohvreid ja ennetada seksuaalkuritegusid

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
1 508.00 €
65 annetust
40 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Lapsepõlve seksuaalvägivald toob kaasa nii vaimse kui füüsilise tervise probleeme, millest on ilma kõrvalise abita võimatu vabaneda. Üle poole tugigrupi liikmetest on intsesti ohvrid, s.o neid on seksuaalselt väärkohelnud oma pereliige. Rohkem kui pooled ohvritest on sellel ajal olnud alla 6-aastased. 

Täna on suur puudus vaimse tervise spetsialistidest, kes oskavad aidata seksuaalvägivalla ohvreid, seetõttu on gruppide olemasolu äärmiselt vajalik. Olemasolevate pädevate terapeutide juurde on järjekorrad väga pikad ning nende teenuse hind kõrge. Paljude ohvrite ainukeseks abi saamise võimaluseks on MTÜ Eesti SV Tugigruppide anonüümsed ja ohvritele suunatud turvalised tugigrupid

Meie tugigruppide liikmed on ühe kõige varjatuma kuriteoliigi ohvrid. Meie tugigruppidest leiavad nad anonüümselt tuge, abi ja mõistmist.

Lisaks ohvrite toetamisele tegeleme ennetustööga ning 2024. aasta alguses soovime korraldada seksuaalvägivalda kajastava konverentsi: “Poiste vastu suunatud seksuaalvägivald ja seksuaalvägivald spordis”. 

  • Kui 35 inimest annetab igaüks 5 eurot, saame maksta kogu aasta Zoomi eest, mis on vajalik veebigrupi jaoks, kus osalevad füüsilise puudega inimesed ja väikelaste emad
  • kui 15 inimest annetab 10 eurot, saame maksta ühele grupijuhile kohtumise eest tasu
  • kui 10 inimest annetab 25 eurot, saame maksta ühele terapeudile grupiteraapia eest.

Aitäh, et hoolid!

Vaata lisaks: svtugigrupp.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Eesti SV Tugigruppide 2024 aasta talvekool

25.03.2024

2024 aasta talvekool on jälle peetud. Osalejaid oli kõikidest Eesti gruppidest, meeleolu oli lõbus ja tuju hea.

Alustasime tõsiselt, gestalt-terapeut Kaire Talviste loenguga nartsisimist. Teema, mis on kahjuks alati aktuaalne, sest nartsisiste on meie hulgas kõikjal. Loengu ajal tekkis ka mitu korda aktiivne arutelu, kus grupiliikmed jagasid ka enda isiklikke kogemusi.

Jätkasime juba palju lõbusamalt. Järgmine külaline oli Kirki Kubri kohvritäie vallatute mänguasjadega. Kõik said surisevaid lelusid ise käes hoida. Kauniks kingituseks tegi Kirki ka tugigrupi liikmetele sooduskoodi Ulaka Kaunitari kauplusesse.

Siis aga astus sisse õhtu üllatuskülaline: armastatud näitleja Ülle Lichtfeld. Küsiti, kuulati huviga ja naerda sai ka kõvasti.

Pärast maitsvat õhtusööki oli aeg teiseks üllatuseks ja see oli karaoke.

Alguses oli häbelikkus suur, aga kui Rita tegi alguse lahti saksa keelse Marlene Dietrichi Lily Marleeniga, saadi sellest julgustust.

Selgus et meie hulgas on palju häid lauljaid ja mitme laulu aeg laulsid kõik koos koorina. Esitlusele tulid laulud Anne Veski, Koit Toome,

Üllar Jörbegi, Maarja-Liis Ilusa, Rammsteini ja teiste Eesti ja maailma tähtede repertuaarist.

Pärast magusat und, mis jäi küll üsna lühiseks, lõpetasime talvekooli Armastuse meditatsiooniga.

Lõpetuseks tõdeti , et kokkusaamine oli vahva ja kõik jäävad ootama augustis toimuvat suvelaagrit.

Suured tänud Kaire Talviste, Ülle Lichtfeld, Kirki Kubri ja toimumiskoha perenaine, kelle nime me kahjuks avaldada ei saa.

Tagasi