Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 772 203 €
Annetajatelt 2 778 061 €
Swedbanki poolt 994 142 €
MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
5 020.00 €
181 annetust
10 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MTÜ Elu Dementsusega loodi, et aidata dementsusega inimestel ja nende lähedastel uutes olukordades toime tulla. Meid ühendab tahe muuta nende inimeste elu inimväärseks ning Eesti dementsussõbralikuks.

Alzheimer Europe andmetel võis 2018. aastal olla Eestis dementsusega inimesi ligikaudu 22 942. Iga 20 aastaga see arv pea kahekordistub. Tuge vajavad dementsusega inimesed ja nende lähedased, keda on veel rohkem ja kellel on suur hoolduskoormus.

Dementsussõbralikus ühiskonnas tunnevad dementsusega inimesed ja nende lähedased end turvaliselt ja toetatuna ükskõik kus nad viibivad või mida nad teevad.

Sinu annetuse abil saab MTÜ Elu Dementsusega alustada dementsussõbraliku ühiskonna loomist korraldades Mälukohvikuid ja luues toetavate teraapiate võimalusi dementsussündroomiga inimestele. Dementsuse teemaga seotud stigmatiseeritust ühiskonnas saab vähendada dementsusega inimesi väärtustades ja kogukonna teadlikkust tõstes. Mälukohvikus tunnevad osalejad end turvaliselt, hoituna ja väärtustatuna. Mälukohvik toetab sotsiaalse tugivõrgustiku loomist, vähendab üksildust ja depressiooni dementsusega inimestel ja nende lähedastel. Annetuse abil saame tõhustada Mälukohvikute korraldamist ja külastada tasulise sissepääsuga asutusi, lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi. Mälukohvikutesse on oodatud dementsusega inimesed koos peredega. Oma unikaalse vormiga toetab Mälukohvik dementsusega inimesi haiguse erinevates faasides. Koos suudame rohkem!

Annetuste abil saame katta mälukohvikute korralduskulud, muuta kohvikud püsivaks tugiteenuseks dementsusega inimestele ja nende lähedastele ning läbi viia toimetulekut toetavaid teraapiaid. 

  • 5€ eest saame lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi,
  • 10€ eest külastada ka tasulise sissepääsuga asutusi ja
  • 25€ annetuste abil same kutsuda Mälukohvikutesse ka külalisesinejaid.

https://eludementsusega.ee/strateegia-ja-visioon/

Mälukohvikud pakuvad võimalust taaselustada mälestusi ja toetada dementsusega inimesi.

03.02.2020

MTÜ Elu Dementusega ja koostööpartnerite korraldatavad Mälukohvikud pakuvad võimalust luua uusi suhteid ja taaselustada mälestusi, pakkuda toetust dementsusega inimestele ja nende peredele. Seni on Mälukohvikud toimunud KUMUs, Teletornis, Saue päevakeskuses ja ERMis. Üritused on dementsussõbralikud, see tähendab seda, et keegi ei saa kritiseeritud eripärase käitumise pärast, vaid vastupidi, kõik on oodatud ja kõiki on toetatud.

2020 I poolaasta Mälukohvikud:

Saue Päevakeskuses

30.01 meenutame imekauni häälega lauljat Heli Läätse ja 2.04 kell meenutame eelmise sajandi talupidamise tavasid. (Meenutavad MTÜ Looja liikmed)

Taaskohtumised Kumus 2020

Kumu kunstimuuseum on koostöös MTÜ Elu Demetsusega loonud dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub

loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine.

29.02 näitus „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“

21.03 näitus „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“

18.04 näitus „Vello Vinn. Vastupeegeldused“

23.05 näitus „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“

Tallinna Teletorn korraldab 28.03 koostöös MTÜ Elu Dementsusega ühe toreda

filmihommiku, kuhu on oodatud kõik filmisõbrad! Linastub Eesti kinoklassikasse kuuluv 1980. aastal valminud dokumentaalfilm „Tallinn 80“.   

Mälukohvikud Poska Majas (J.Poska 15 Vanurite Eneseabi-ja

Nõustamisühing)

7.04 Tallinna Tervishoiu Kõrgkkooli Tegevusteraapia tudengid

 tutvustavad erinevaid tunnetuslikke mänge ja vahendeid meie meelte

 stimuleerimiseks.

 21.05 korraldame Poska Maja hoovis taimebingo.

Rohkem infot Mälukohvikute kohta: https://eludementsusega.ee/wp-content/uploads/2020/01/Mälukohvikud-2020.pdf
 

Tagasi