Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 729 991 €
Annetajatelt 3 355 542 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
5 347.50 €
200 annetust
10 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MTÜ Elu Dementsusega loodi, et aidata dementsusega inimestel ja nende lähedastel uutes olukordades toime tulla. Meid ühendab tahe muuta nende inimeste elu inimväärseks ning Eesti dementsussõbralikuks.

Alzheimer Europe andmetel võis 2018. aastal olla Eestis dementsusega inimesi ligikaudu 22 942. Iga 20 aastaga see arv pea kahekordistub. Tuge vajavad dementsusega inimesed ja nende lähedased, keda on veel rohkem ja kellel on suur hoolduskoormus.

Dementsussõbralikus ühiskonnas tunnevad dementsusega inimesed ja nende lähedased end turvaliselt ja toetatuna ükskõik kus nad viibivad või mida nad teevad.

Sinu annetuse abil saab MTÜ Elu Dementsusega alustada dementsussõbraliku ühiskonna loomist korraldades Mälukohvikuid ja luues toetavate teraapiate võimalusi dementsussündroomiga inimestele. Dementsuse teemaga seotud stigmatiseeritust ühiskonnas saab vähendada dementsusega inimesi väärtustades ja kogukonna teadlikkust tõstes. Mälukohvikus tunnevad osalejad end turvaliselt, hoituna ja väärtustatuna. Mälukohvik toetab sotsiaalse tugivõrgustiku loomist, vähendab üksildust ja depressiooni dementsusega inimestel ja nende lähedastel. Annetuse abil saame tõhustada Mälukohvikute korraldamist ja külastada tasulise sissepääsuga asutusi, lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi. Mälukohvikutesse on oodatud dementsusega inimesed koos peredega. Oma unikaalse vormiga toetab Mälukohvik dementsusega inimesi haiguse erinevates faasides. Koos suudame rohkem!

Annetuste abil saame katta mälukohvikute korralduskulud, muuta kohvikud püsivaks tugiteenuseks dementsusega inimestele ja nende lähedastele ning läbi viia toimetulekut toetavaid teraapiaid. 

  • 5€ eest saame lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi,
  • 10€ eest külastada ka tasulise sissepääsuga asutusi ja
  • 25€ annetuste abil same kutsuda Mälukohvikutesse ka külalisesinejaid.

https://eludementsusega.ee/strateegia-ja-visioon/

Artiklid

Chris Ellermaa: hea tunde annab teadmine, et oled saanud olla abiks kasvõi ühele inimesele

19.09.2022

Käsikäes rahvastiku vananemisega kasvab aasta-aastalt nende inimeste arv, kes saavad salakavala ja kahjuks seni veel ravimatu haiguse dementsuse diagnoosi. Mõni aasta tagasi oli Eestis ca 22 000 dementsusega inimest, 2050. aastaks prognoositakse selle arvu kahekordistumist. Kui Chris Ellermaa lähedane sai dementsuse diagnoosi, oli vaja infot ja abi, aga seda leida oli keeruline. Chris liitus vastloodud MTÜ-ga Elu Dementsusega, et saada tuge teiste kogemusest. Nüüd tegutseb ta juba kuuendat aastat selle nimel, et keegi teine ei peaks jääma oma murega üksi.

Loe edasi

Järjekindlalt dementsusesõbralikuma ühiskonna poole

27.01.2022

“Mäleta mind helesinise helguse ja päikselise südamega!“ Just selline on MTÜ Elu Dementsusega tunnuslause, mis on inspireeritud ühingu sümbolist - siniste kroonlehtede ja kollase südamikuga meelespealillest. „Selle väga raske haiguse juures on alati alles ilus päikseline inimene, seda tuleb osata lihtsalt näha. Dementsusega inimesega suheldes hoia oma meel helge ja rõõmus, siis peegeldab ka tema seda tagasi,“ räägib Miret Tuur, kes on MTÜ üks eestvedajatest.

Loe edasi

Mälukohvikud pakuvad võimalust taaselustada mälestusi ja toetada dementsusega inimesi.

03.02.2020

MTÜ Elu Dementusega ja koostööpartnerite korraldatavad Mälukohvikud pakuvad võimalust luua uusi suhteid ja taaselustada mälestusi, pakkuda toetust dementsusega inimestele ja nende peredele. Seni on Mälukohvikud toimunud KUMUs, Teletornis, Saue päevakeskuses ja ERMis. Üritused on dementsussõbralikud, see tähendab seda, et keegi ei saa kritiseeritud eripärase käitumise pärast, vaid vastupidi, kõik on oodatud ja kõiki on toetatud.

Loe edasi