Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
2 852 520 €
Annetajatelt 1 949 176 €
Swedbanki poolt 903 344 €
MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

MTÜ Elu Dementsusega “Tulevik on mäletamist väärt. Koos suudame rohkem!”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
2 229.00 €
106 annetust
10 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MTÜ Elu Dementsusega loodi, et aidata dementsusega inimestel ja nende lähedastel uutes olukordades toime tulla. Meid ühendab tahe muuta nende inimeste elu inimväärseks ning Eesti dementsussõbralikuks.

Alzheimer Europe andmetel võis 2018. aastal olla Eestis dementsusega inimesi ligikaudu 22 942. Iga 20 aastaga see arv pea kahekordistub. Tuge vajavad dementsusega inimesed ja nende lähedased, keda on veel rohkem ja kellel on suur hoolduskoormus.

Dementsussõbralikus ühiskonnas tunnevad dementsusega inimesed ja nende lähedased end turvaliselt ja toetatuna ükskõik kus nad viibivad või mida nad teevad.

Sinu annetuse abil saab MTÜ Elu Dementsusega alustada dementsussõbraliku ühiskonna loomist korraldades Mälukohvikuid ja läbi viies dementsussündroomiga inimeste toimetulekut toetavaid teraapiaid. Mälukohviku formaat on informatiivne, toetav, üksildust ennetav. Dementsusega inimeste väärtustamine ühiskonnas on toeks teema destigmatiseerimisel ja diskussiooni tekkimisel. Mälukohvikus tunnevad osalejad end turvaliselt, hoituna ja väärtustatuna. Annetuse abil saame tõhustada Mälukohvikute korraldamist ja külastada tasulise sissepääsuga asutusi, lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi. Mälukohvikutesse on oodatud dementsusega inimesed koos peredega. Oma unikaalse vormiga toetab Mälukohvik dementsusega inimesi, eriti haiguse algavas või kerges faasis. Koos suudame rohkem!

Annetuste abil saame katta mälukohvikute korralduskulud, muuta kohvikud püsivaks tugiteenuseks dementsusega inimestele ja nende lähedastele ning läbi viia toimetulekut toetavaid teraapiaid. 5€ eest saame lubada osalejatele tassikese kohvi kõrvale ka koogi, 10€ eest külastada ka tasulise sissepääsuga asutusi ja 25€ annetuste abil same kutsuda Mälukohvikutesse ka külalisesinejaid.

https://eludementsusega.ee/strateegia-ja-visioon/

Artiklid

Mälukohvikud pakuvad võimalust taaselustada mälestusi ja toetada dementsusega inimesi.

03.02.2020

MTÜ Elu Dementusega ja koostööpartnerite korraldatavad Mälukohvikud pakuvad võimalust luua uusi suhteid ja taaselustada mälestusi, pakkuda toetust dementsusega inimestele ja nende peredele. Seni on Mälukohvikud toimunud KUMUs, Teletornis, Saue päevakeskuses ja ERMis. Üritused on dementsussõbralikud, see tähendab seda, et keegi ei saa kritiseeritud eripärase käitumise pärast, vaid vastupidi, kõik on oodatud ja kõiki on toetatud.

Loe edasi