Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 181 620 €
Annetajatelt 2 954 126 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Pagulasabi: toeta Ukraina sõjapõgenikke ja humanitaarabi pakkumist Ukrainas kohapeal

Pagulasabi: toeta Ukraina sõjapõgenikke ja humanitaarabi pakkumist Ukrainas kohapeal

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
43 749.84 €
685 annetust
50 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Pagulasabi on Ukrainas humanitaarabi pakkunud juba 2014. aastast. Seoses sõjaga Ukrainas kogub Eesti Pagulasabi annetusi:

  • humanitaarabi pakkumiseks Ukrainas kohapeal. Hetkel viiakse ellu rahapõhiseid sekkumisi sõja tõttu kannatanud tsiviilisikutele, sh rindelähedaste linnade elanikele ja sisepõgenikele, ning viiakse vajalikke meditsiinitarvikuid haiglatele;
  • evakuatsioonide korraldamiseks. Pagulasabi korraldab evakuatsioonibusside liikumist Ukraina piirilt Eestisse, et Eestiga seotud ukrainlased jõuaksid turvalisse kohta;
  • põgenike toimetuleku toetamiseks Eestis. Pagulasabi toetab igakülgselt Eestisse saabuvaid Ukraina sõjapõgenikke, sh nõustamise ja majutusvõimaluste vahendamisega.

Eesti Pagulasabi missioon on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Selleks pakub ühing tugiteenuseid siia saabunud rahvusvahelise kaitse saajatele, osutab oma kodudest põgenenud inimestele humanitaarabi väljaspool Eestit (hetkel Ukrainas, Gruusias, Jordaanias, Liibanonis ja Keenias) ning on üks olulisematest kompetentsikeskustest rände ja lõimumise teemadel.

Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon ning on Ukrainas humanitaarabi pakkunud juba 2014. aastast.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Ilona Štunder: kui sõda läbi saab, ootame kõiki Ukrainasse külla!

23.09.2022

2022. aasta 24. veebruari varahommik ei lähe ilmselt kunagi meelest. Päev, mis pidi Eestis kulgema peomeeleolus, oma riigi sünnipäeva tähistades, sai Ukrainas alanud sõjategevuse tõttu täiesti uue varjundi. Üks raketilöökidest tabas sellel päeval ka Karpaatide jalamil asuvat Ivano-Frankivski linna, kust Ilona Štunder koos oma poja Petroga seejärel põgenes. Facebookis juhuslikult nähtud info, kuidas Eesti Pagulasabi aitab põgenikel Poola piirilt Eestisse jõuda, määras ära edasise teekonna. Viis päeva hiljem jõudis Ilona koos pojaga Tallinnasse.

Ilona Štunder: “Jõudsime pojaga Tallinnasse ööl vastu 1. märtsi. Alustasime teekonda Ivano-Frankivskist, kus mul oli oma väike ateljee. Töötasin 22 aastat juuksuri ja jumestajana. Eesti kohta teadsin enne natuke, sest siin elab mu hea sõber Aljona, kellega me koos õppisime. Aljona oli mul just Ukrainas külas ja sõitis 24. veebruari varahommikul Eestisse tagasi. Mõned tunnid hiljem kärgatasid plahvatused enamikus Ukraina linnades. See oli suur šokk. Nutsin kogu aeg, vaatasin uudiseid, helistasin oma sõpradele üle Ukraina. Siis leidsin Facebookist info Eesti Pagulasabi kohta.

Ma ei tahtnud kuhugi minna, aga minu missioon siin maailmas on kaitsta oma poega ja anda talle kõik, mis suudan. Seepärast tegin otsuse Eestisse tulla. See oli parim otsus! Pagulasabi vabatahtlikud aitasid meil jõuda Poola piirilt Tallinnasse, kus saime peatuspaiga hotellis. Nad rääkisid meile kõigist vajalikest sammudest ja aitasid paberite vormistamisel. Kohtasin nii palju häid ja südamlikke inimesi!

Aja jooksul oleme leidnud siin omale uue kodu ja sõbrad. Poeg käib Tallinnas ukraina laste koolis. Mina püüan teha tööd nii palju kui saan. Alguses töötasin selle hotelli restoranis, kus elasime. Tööst vabal ajal olin vabatahtlikele abiks. Seal kohtasingi ühte imelist naist, kellega saime sõpradeks. Ta on tutvustanud mulle eesti kultuuri, rääkinud ajaloost, koos temaga oleme käinud erinevates paikades üle Eesti. Temast on saanud meile perekond, kes Ukrainasse maha jäi.

Kallistused! See on parim teraapia. Rääkida võib paljudest asjadest, rääkida võib pikki tunde, aga kallistused on need, mida me kõige rohkem vajame. Ma olen tänulik kõigile Eesti inimestele lahkuse ja kannatlikkuse eest.

Minu suurim unistus on, et mu kodumaal saabuks rahu ja saaksime kõik tagasi oma linnadesse ja kodudesse. Kuigi Eestis on meid väga hästi vastu võetud, siis meie süda on siiski Ukrainas. Kui sõda läbi saab, ootame kõiki Ukrainasse külla!

Kui soovid aidata kaasa, et põgenikud saaksid tuge oma elu ülesehitamisel, anneta Eesti Pagulasabile. Organisatsioon abistab nii Eestisse jõudnud ukrainlasi kui ka sisepõgenikke ning rindelähedastes asulates elavaid inimesi Ukrainas kohapeal.

Tagasi