Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 683 135 €
Annetajatelt 3 308 686 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Pagulasabi: toeta Ukraina sõjapõgenikke ja humanitaarabi pakkumist Ukrainas kohapeal

Pagulasabi: toeta Ukraina sõjapõgenikke ja humanitaarabi pakkumist Ukrainas kohapeal

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
45 587.84 €
719 annetust
50 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Pagulasabi on Ukrainas humanitaarabi pakkunud juba 2014. aastast. Seoses sõjaga Ukrainas kogub Eesti Pagulasabi annetusi:

  • humanitaarabi pakkumiseks Ukrainas kohapeal. Hetkel viiakse ellu rahapõhiseid sekkumisi sõja tõttu kannatanud tsiviilisikutele, sh rindelähedaste linnade elanikele ja sisepõgenikele, ning viiakse vajalikke meditsiinitarvikuid haiglatele;
  • evakuatsioonide korraldamiseks. Pagulasabi korraldab evakuatsioonibusside liikumist Ukraina piirilt Eestisse, et Eestiga seotud ukrainlased jõuaksid turvalisse kohta;
  • põgenike toimetuleku toetamiseks Eestis. Pagulasabi toetab igakülgselt Eestisse saabuvaid Ukraina sõjapõgenikke, sh nõustamise ja majutusvõimaluste vahendamisega.

Eesti Pagulasabi missioon on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Selleks pakub ühing tugiteenuseid siia saabunud rahvusvahelise kaitse saajatele, osutab oma kodudest põgenenud inimestele humanitaarabi väljaspool Eestit (hetkel Ukrainas, Gruusias, Jordaanias, Liibanonis ja Keenias) ning on üks olulisematest kompetentsikeskustest rände ja lõimumise teemadel.

Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon ning on Ukrainas humanitaarabi pakkunud juba 2014. aastast.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Artiklid

Ilona Štunder: kui sõda läbi saab, ootame kõiki Ukrainasse külla!

23.09.2022

2022. aasta 24. veebruari varahommik ei lähe ilmselt kunagi meelest. Päev, mis pidi Eestis kulgema peomeeleolus, oma riigi sünnipäeva tähistades, sai Ukrainas alanud sõjategevuse tõttu täiesti uue varjundi. Üks raketilöökidest tabas sellel päeval ka Karpaatide jalamil asuvat Ivano-Frankivski linna, kust Ilona Štunder koos oma poja Petroga seejärel põgenes. Facebookis juhuslikult nähtud info, kuidas Eesti Pagulasabi aitab põgenikel Poola piirilt Eestisse jõuda, määras ära edasise teekonna. Viis päeva hiljem jõudis Ilona koos pojaga Tallinnasse.

Loe edasi

Pagulasabi kaudu jõuab abi nendeni, kes seda enim vajavad

17.03.2022

“Ma armastan aidata” keskkonna kaudu saab nüüdsest annetada mugavalt ja turvaliselt Eesti Pagulasabile, et nad saaksid abistada Ukraina sõjapõgenikke nii Ukrainas kohapeal kui ka Eestis. Et saada paremini tuttavaks, küsisime Pagulasabi juhatajalt Eero Jansonilt, millise organisatsiooniga täpsemalt on tegu.

Loe edasi