Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Toidupank: Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!

Toidupank: Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
15 687.80 €
220 annetust
100 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Toidupangad on loodud selleks, et toimetada ülejäänud toit sinna, kus on sellest puudus.

Suurt tähelepanu pöörame väikeste lastega ja/või paljulapselistele allpool toimetulekupiiri elavatele peredele. Info abivajajate kohta saavad toidupangad kohalikelt sotsiaalosakondadelt. Samuti teevad kõik toidupangad tihedat koostööd teiste heategevusorganisatsioonidega, kes aitavad raskustesse sattunud inimesi.

2022. aastal jagasime keskmiselt nädalas toiduabi 19 604 inimesele. Seda on umbes kahe Haapsalu või poole Pärnu linna elanike jagu. Kokku jagasime 4,3 miljonit kg toitu, millest ligi 90% moodustas päästetud toit kaubandusest ja tootmistest.

Statistikaameti andmetel elas 2021. aastal suhtelises vaesuses 22,8 protsenti (30 300 inimest) Eesti elanikkonnast, mis on läbi aastate kõrgeim määr. Absoluutses vaesuses elas 2021. aastal 2,2 protsenti inimestest, absoluutse vaesuse osatähtsus vähenes 0,8 protsenti.

Toidupanka läbi 'Ma armastan aidata' keskkonna, aitad katta oluliste tegevuste kulusid, mis tagavad toidupankade võrgustiku töö jätkusuutlikuse: toidukauba päästmine kaubandusvõrgustikust, ladustamine ja komplekteerimine jagamiseks ning toidukauba transport maakonniti ja vajadusel üle Eesti.

Tänaseks on Eestis 16 toidupanka: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Viljandis, Põlvas, Haapsalus, Järvamaal, Valgas, Jõgeval, Saaremaal, Hiiumaal, Raplas ja Võrus.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.toidupank.ee  
https://www.facebook.com/toidupank

Artiklid