Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 680 460 €
Annetajatelt 3 306 011 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Toidupank „Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!“

Toidupank „Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!“

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
83 459.43 €
1760 annetust
100 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis igapäevaselt tegutseb selle nimel, et leevendada vaesuses elavate inimeste elutingimusi ning samal ajal vähendada toidu raiskamist. Meie võrgustikku kuulub 16 toidupanka üle Eesti, mis aitavad oma piirkonna puudust kannatavaid inimesi.

Meie toiduabi on eelkõige suunatud väikeste lastega ja/või paljulapselistele allpool toimetulekupiiri elavatele peredele, seejärel teistele vähekindlustatud inimestele. Info abivajajate kohta saavad toidupangad kohalikelt sotsiaalosakondadelt. Samuti teevad kõik toidupangad tihedat koostööd teiste heategevusorganisatsioonidega, kes aitavad raskustesse sattunud inimesi.

Statistikaameti andmetel elas 2019. aastal absoluutses vaesuses 30 500 inimest (2,3% Eesti elanikkonnast). Need on inimesed, kes pidid hakkama saama sissetulekuga, mis oli väiksem kui 221 eurot/kuus. Toetades Toidupanka läbi 'Ma armastan aidata' keskkonna, aitad kaasa sellele, et toidupankade üle-eestiline võrgustik suudaks neid inimesi aidata.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.toidupank.ee  
https://www.facebook.com/toidupank

  • 5 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 20kg toitu.
  • 10 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 40kg toitu.
  • 25 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 100kg toitu.

Indrek Kaing: Toidupangale saab toetuda, kui olukord läheb raskeks

03.10.2022

Eestis elab kümneid tuhandeid inimesi, kes on suurtes raskustes oma igapäevase toidulaua katmisega. Ca 20 000 neist saab iganädalaselt abi Toidupangalt, kuhu jõuab nii see toit, mis on kauplustes üle jäänud kui ka heade inimeste annetatud toiduained. Nii aitab Toidupank ühekorraga nii puuduses elavaid inimesi kui võitleb toidu raiskamise vastu. Toidupanga vabatahtlik Indrek Kaing teab mitmeid lugusid, kuidas toiduabi on aidanud jätta alles kodud ja hoidnud ära lausa vargusi, sest inimesed on saanud muidu toidule kuluva rahaga tasuda oma võlad.

Indrek: “See võis olla 2015. aastal, kui olin kaastoimetaja Jamie ajakirja Eesti versiooni juures ja minuga võttis ühendust toonane Briti suursaadik Eestis Chris Holtby. Kujutage korraks ette - te olete eestlane, teid kutsub appi britt, et aidata hollandlast, kes aitab eestlasi… seal polnud vist murdosa sekunditki, kui mu jah-vastus öeldud sai. Sellest hetkest alates sidusin end tugevamalt Toidupanga tegemistega.

Toidupangal ei ole ühte keskmist abivajajat. Puudust kannatavaid inimesi on palju ja erinevaid. Üksikvanematest kuni üksi elavate pensionärideni, kelle sissetulekust ei jää midagi alles, kui kõik maksed tasutud saavad. Ajutiselt on abisaajate seas ka nooremaid perekondi, kus üks leivateenijatest on ootamatult kaotanud töö või tervise. Koroonapandeemia ajal kasvas vajadus Toidupanga järele järsult. Abisaajate arv hakkas suure hüppega kasvama ka siis, kui Eestisse jõudsid kümned tuhanded sõjapagulased Ukrainast.

Olen palju puutunud kokku inimestega, kelle tänanegi elujärg pole kiita, aga nad on tulnud vabatahtlikuna appi tänutundest Toidupanga vastu, mis aitas neil kunagi varem hoiduda halbadest otsustest. Ja ka annetajate seas on palju inimesi, kes on kunagi ajutiselt olnud toiduabi saajate seas. Vahel mõni tuleb ja räägib oma loo, kui kampaania raames poes oleme.

Kui ma mõtlen möödunud talve energiahindadele ja sellele, kuidas inimesed tasusid oma sääste põletades kommunaalarveid, siis mul on hirm selle talve ees. Kardan, et inimeste varud on otsakorral. See omakorda võib tekitada sarnase ahela nagu Toidupanga loomise alguses, mil hätta jäid täiesti keskklassi perekonnad, sest kohustused ületasid võimalusi.

Tosina aastaga on Toidupank pidevalt kasvanud ja arenenud. Tõsi, on olnud hetki, kus rahapuuduse tõttu on oldud lähedal otsusele organisatsioon sulgeda. Aga õnneks on leitud õlekõrred, mis hädast välja aidanud. Tänaseks on Eestis juba 16 Toidupanka ja möödunud aastal liikus nende kaudu üle 3,2 miljoni kilo toitu, millest 90% oli kauplustest päästetud toit. Kui mõelda korraks kilose suhkrupaki peale ja siis see 3,2 miljoniga läbi korrutada…. Üsna muljetavaldav.

Ma pole klassikalises mõistes usklik, aga ma usun siiralt headuseringi. See tähendab, et olles maailma ja inimeste vastu lahke ja hea, on lootust, et maailm vastab samaga. Püüan seda ka oma lastele õpetada. Soovin, et oleks rohkem lahkust, headust ja hoolivust. Soovin, et oleks rohkem märkamist ja reageerimist, aitamist seal, kus paistab seda tarvis olevat. Et igaüks käivitaks oma headuseringi!

Kui soovid, et toiduabi jõuaks nende inimesteni, kes seda just praegu kõige rohkem vajavad, toeta annetusega Toidupanka.

Tagasi