Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Toidupank „Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!“

Toidupank „Sinu annetus aitab viia toiduabi kõige vaesemate peredeni!“

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
83 459.43 €
1760 annetust
100 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis igapäevaselt tegutseb selle nimel, et leevendada vaesuses elavate inimeste elutingimusi ning samal ajal vähendada toidu raiskamist. Meie võrgustikku kuulub 16 toidupanka üle Eesti, mis aitavad oma piirkonna puudust kannatavaid inimesi.

Meie toiduabi on eelkõige suunatud väikeste lastega ja/või paljulapselistele allpool toimetulekupiiri elavatele peredele, seejärel teistele vähekindlustatud inimestele. Info abivajajate kohta saavad toidupangad kohalikelt sotsiaalosakondadelt. Samuti teevad kõik toidupangad tihedat koostööd teiste heategevusorganisatsioonidega, kes aitavad raskustesse sattunud inimesi.

Statistikaameti andmetel elas 2019. aastal absoluutses vaesuses 30 500 inimest (2,3% Eesti elanikkonnast). Need on inimesed, kes pidid hakkama saama sissetulekuga, mis oli väiksem kui 221 eurot/kuus. Toetades Toidupanka läbi 'Ma armastan aidata' keskkonna, aitad kaasa sellele, et toidupankade üle-eestiline võrgustik suudaks neid inimesi aidata.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.toidupank.ee  
https://www.facebook.com/toidupank

  • 5 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 20kg toitu.
  • 10 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 40kg toitu.
  • 25 € = Selle summa eest saab Toidupank jagada vaesuses elavatele inimestele 100kg toitu.

Artiklid

Indrek Kaing: Toidupangale saab toetuda, kui olukord läheb raskeks

03.10.2022

Eestis elab kümneid tuhandeid inimesi, kes on suurtes raskustes oma igapäevase toidulaua katmisega. Ca 20 000 neist saab iganädalaselt abi Toidupangalt, kuhu jõuab nii see toit, mis on kauplustes üle jäänud kui ka heade inimeste annetatud toiduained. Nii aitab Toidupank ühekorraga nii puuduses elavaid inimesi kui võitleb toidu raiskamise vastu. Toidupanga vabatahtlik Indrek Kaing teab mitmeid lugusid, kuidas toiduabi on aidanud jätta alles kodud ja hoidnud ära lausa vargusi, sest inimesed on saanud muidu toidule kuluva rahaga tasuda oma võlad.

Loe edasi